Kibice i piłkarze zamilkli. Minuta ciszy przed meczem Polska-Ukraina

Sport
Kibice i piłkarze zamilkli. Minuta ciszy przed meczem Polska-Ukraina
PAP/Leszek Szymański
Piłkarze uczcili pamięć zmarłego żołnierza

Przed meczem piłki nożnej z Ukrainą oddano hołd zmarłemu na granicy żołnierzowi. Pamięć Mateusza Sitka uczczono minutą ciszy.

Polska reprezentacja w piłce nożnej przed Euro 2024 ma w planach dwa mecze sparingowe. Pierwszy z Ukrainą został rozegrany 7 czerwca na PGE Narodowym. Zanim jednak przystąpiono do gry to kibice i piłkarze oddali hołd żołnierzowi zmarłemu na granicy.

Mecz Polska-Ukraina. Minuta ciszy w hołdzie dla żołnierza

Pamięć Mateusza Sitka z 1 Brygady Pancernej została uczczona minutą ciszy. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o tej inicjatywie dzień wcześniej w mediach społecznościowych. 


"Mecz z Ukrainą zostanie poprzedzony minutą ciszy dla uczczenia pamięci żołnierza 1 Brygady Pancernej, który zmarł w szpitalu wskutek ugodzenia nożem w trakcie służby na granicy z Białorusią. Składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego. Cześć jego pamięci - napisał Cezary Kulesza na portalu X. 

 

ZOBACZ: Nie żyje żołnierz zraniony nożem przy granicy z Białorusią


Mateusz Sitek miał zaledwie 21 lat. 28 maja został dźgnięty prowizorycznym nożem przez jednego z migrantów próbujących dostać się do Polski. Żołnierza przewieziono do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Niestety 6 czerwca opublikowano komunikat, że szeregowy zmarł.

 
Pośmiertnie awansowano go na stopień sierżanta Wojska Polskiego i odznaczono Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 12 czerwca.  

 

ZOBACZ: Euro 2024. Powołania Michała Probierza do kadry budzą emocje. "Jestem załamany"


Mateusz Sitek był ogromnym fanem piłki nożnej. Sam grał w amatorskiej drużynie WKS Rząśnik oraz UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk. 

Aldona Brauła / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie