Burza po słowach Suskiego o Wąsiku. "Powiela kłamstwa koalicji 13 grudnia"

Polska
Burza po słowach Suskiego o Wąsiku. "Powiela kłamstwa koalicji 13 grudnia"
Poseł PiS Marek Suski

"Wypowiedź posła Marka Suskiego skierowana wobec Macieja Wąsika jest nieuzasadniona i powiela kłamstwa obecnej koalicji 13 grudnia" - ocenił rzecznik PiS Rafał Bochenek. To jego reakcja na słowa partyjnego kolegi Marka Suskiego, który uznał, iż ze startującym do europarlamentu z "jedynki" Wąsikiem "nikt nie będzie się liczył" w Brukseli, bo przebywał w więzieniu.

Suski pojawił się w piątek w Olsztynie, gdzie zadeklarował swoje poparcie w wyborach do europarlamentu dla Karola Karskiego, który startuje w okręgu nr 3 - tym samym, gdzie z pierwszego miejsca na liście PiS o miejsce w PE walczy Maciej Wąsik. 

Suski o Wąsiku w PE: Nikt nie będzie się z nim liczył

Dopytywany przez dziennikarzy, dlaczego nie popiera lidera listy, Suski stwierdził, że jego pozycja jest wynikiem "pewnych perturbacji". - Uważam, że tam (do Parlamentu Europejskiego - red.) powinni iść ludzie, którzy mają umiejętności, doświadczenie, dokonania, które będą tam szanowane i poważane - mówił, tłumacząc poparcie dla Karskiego.

 

ZOBACZ: Awantura na komisji. Maciej Wąsik złożył zeznania

 

Zaznaczył, że Wąsik w Brukseli może mieć kłopoty z uzyskaniem uznania. - Proszę sobie wyobrazić, jak w Unii Europejskiej kolega z jedynki będzie szanowany, gdy spędził niedawno jakiś czas w więzieniu. Nikt nie będzie się z nim liczył - mówił Suski.

Reakcja rzecznika PiS. "Powiela kłamstwa koalicji 13 grudnia"

Jego wypowiedź wywołała reakcje w szeregach partii. Sprawę skomentował w mediach społecznościowych rzecznik PiS Rafał Bochenek.

 

"Wypowiedź p. posła M. Suskiego skierowana wobec p. posła M. Wąsika jest nieuzasadniona i powiela kłamstwa obecnej koalicji 13 grudnia, która posługując się nieczystymi, wręcz nielegalnymi środkami, w politycznym procesie doprowadziła do skazania M. Wąsika na karę pozbawienia wolności, uniemożliwiając mu wykonywanie mandatu poselskiego" - napisał w serwisie X.

 

ZOBACZ: Marek Suski inwigilowany Pegasusem? "Koincydencja czasowa nie jest przypadkowa"

 

Bochenek uznał, że działanie obecnej władzy "jest nadużyciem, złamaniem reguł praworządności, ale przede wszystkim represje polityczne, sprzeczne z zasadami demokratycznego państwa prawa". Podkreślił przy tym, że wejście Wąsika do Parlamentu Europejskiego przyczyniłoby się do "zwrócenia uwagi międzynarodowej opinii publicznej na sytuację w Polsce i jawne nadużycia obecnego rządu".

 

"Zachowując wobec p. posła M. Suskiego pełną sympatię i szacunek, dostrzegając jego polityczne doświadczenie, wobec przytoczonych wyżej okoliczności, tę wypowiedź przyjmujemy z tym większym zaskoczeniem" - podkreślił rzecznik PiS.

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie