CBOS: Polsat najlepiej ocenianą stacją telewizyjną w Polsce

Polska
CBOS: Polsat najlepiej ocenianą stacją telewizyjną w Polsce
Polsat News
Siedziba telewizji Polsat

Telewizja Polsat zebrała najlepsze oceny jako stacja telewizyjna, zaś wśród stacji radiowych najlepiej oceniono radio RMF FM - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Według badania, w ostatnim czasie Polacy mniej krytycznie spoglądają na TVP. Ankietowanych po raz pierwszy zapytano też o ocenę stacji TV Republika.

Spośród czterech stacji telewizyjnych, o które zapytano w tym roku w badaniu, najlepsze oceny zbiera telewizja Polsat - wynika z sondażu CBOS pod tytułem "Ocena mediów".

 

Jak zaznaczono telewizja Polsat, "przoduje tak jak w ubiegłych latach, choć w ostatnich dwóch pomiarach postrzeganie tej stacji stało się nieco bardziej krytyczne".

 

Podobnie jak przed rokiem, na drugim miejscu w rankingu znalazła się telewizja TVN. W badaniu wskazano, że ponad połowa dorosłych Polaków pozytywnie wyraża się o jej działalności, zaś ponad dwukrotnie rzadziej oceniana jest ona negatywnie.

Sondaż CBOS: Polsat najlepiej oceniany wśród stacji telewizyjnych

W podsumowaniu badania przekazano, że "zmiany w telewizji publicznej sprawiły, że oceny TVP poprawiły się, choć poprawa ta polega przede wszystkim na zdecydowanym spadku głosów krytycznych przy tylko minimalnym wzroście ocen pozytywnych".

 

"Wydaje się, że Polacy zmienili ostatnio swoje złe nastawienie do TVP, ale ciągle jeszcze oczekują poprawy poziomu jej programów. Ogólnie rzecz biorąc, w odróżnieniu od zeszłego roku w ocenach TVP notujemy więcej głosów pozytywnych niż negatywnych" - napisano.

 

Z sondażu wynika także, że "uwzględniona po raz pierwszy wśród głównych ogólnopolskich nadawców telewizja Republika częściej postrzegana jest krytycznie niż oceniana pozytywnie". Zaznaczono jednak, że większość ankietowanych nie zna tej telewizji i nie ma sprecyzowanej opinii na jej temat.

Najnowszy sondaż CBOS. Polaków zapytano o media

W badaniu uwzględniono także stacje radiowe. Wśród nich od kilku lat najlepiej oceniane jest Radio RMF FM, na drugim miejscu plasuje się Radio Zet.

 

"Pozytywnie o tych stacjach wypowiada się ponad połowa ankietowanych, a tylko nieliczni mają o nich złą opinię. W porównaniu z ubiegłym rokiem notowania RMF FM praktycznie się nie zmieniły, zaś Radio Zet minimalnie zyskało" - napisano w komentarzu.

 

ZOBACZ: Telewizja Polsat uhonorowana. Za wspieranie ratowników medycznych

 

Na tle stacji komercyjnych słabiej wypada Polskie Radio. W badaniu wskazano, że "o jego działalności z aprobatą wypowiada się niespełna dwie piąte ankietowanych, prawie trzykrotnie mniej jest głosów negatywnych".

 

"Po ostatnich zmianach w radiu publicznym i jego poszczególnych programach wyraźnie obniżył się odsetek złych ocen, a jednocześnie (choć w mniejszym stopniu) wzrosła liczba opinii dobrych. Odnotowany w tym roku wynik publicznego nadawcy jest najlepszy od 2019 roku" - wynika z badania.

 

Badanie zrealizowano w kwietniu na próbie liczącej 1079 osób.

Michał Blus / Polsatnews/pap
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie