Dramatyczny wypadek z udziałem nastolatków. Kierująca dopiero odebrała prawo jazdy

Polska
Dramatyczny wypadek z udziałem nastolatków. Kierująca dopiero odebrała prawo jazdy
KPP w Wąbrzeźnie/asp. Krzysztof Świerczyński
Zniszczony pojazd z miejsca wypadku

Na trasie Ryńsk - Wąbrzeźno kierująca pojazdem 18-latka rozpędziła auto do dużej prędkości, przez co straciła nad nim panowanie i uderzyła w drzewo. Samochodem podróżowało również troje młodych pasażerów.

Poważny wypadek drogowy miał miejsce w zeszły czwartek na trasie Ryńsk - Wąbrzeźno. Wezwani do wypadku funkcjonariusze wąbrzeskiej drogówki zastali na miejscu zdarzenia zniszczony opel. Na podstawie dokonanego rozeznania miejsca zdarzenia oraz pojazdu policjanci ustalili, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.

Wypadek w okolicach Ryńska. Cztery osoby ranne

Za kierownicą opla siedziała 18-letnia mieszkanka powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Jak wskazano, kierująca rozpędziła auto do bardzo dużej prędkości, przez co straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w przydrożne drzewo. 

 

ZOBACZ: Olsztyn. Ciężarówka staranowała autobus i auta. Są ranni

 

Wraz z 18-latką w samochodzie podróżowało troje młodych pasażerów w wieku 15, 17 i 18 lat. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitali. Najcięższych obrażeń doznał 18-latek, który został zabrany przez śmigłowiec do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Policja odebrała również prawo jazdy 18-latki. Dokument wydano jej zaledwie kilka tygodni wcześniej. 

 

Policja apeluje o rozważną jazdę. Jak wskazują funkcjonariusze KPP w Wąbrzeźnie, nadmierna prędkość pozostaje główną przyczyną wypadków w Polsce, a ich głównymi sprawcami są młodzi kierowcy. "Mniejsza prędkość to większe bezpieczeństwo" - przypominają. 

Pola Kajda / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie