Olsztyn. Ciężarówka staranowała autobus i auta. Są ranni

Polska
Olsztyn. Ciężarówka staranowała autobus i auta. Są ranni
KMP Olsztyn
Ciężarówka staranowała miejski autobus

W Olsztynie ciężarówka staranowała autobus miejski i trzy auta osobowe. Kierowca wywrotki był pod wpływem alkoholu. Kilkanaście osób jest rannych, stan trzech z nich jest ciężki.

Do wypadku doszło w poniedziałek na ul. Bałtyckiej w Olsztynie około godziny 19. Jak podaje policja, przed samym zderzeniem samochód ciężarowy jechał slalomem.

 

- Wywrotka jechała od Gutkowa w stronę centrum. Na zakręcie przy szkole samochód jechał od boku do boku, przetrącił przystanek autobusowy, wjechał w trzy auta osobowe. Następnie wjechał w tył autobusu komunikacji miejskiej linii 106 - relacjonował w rozmowie z Interią mł. asp. Jacek Wilczewski z olsztyńskiej policji. Ciężarówka zjechała na koniec z kilkumetrowego nasypu.

 

Jak podaje "Gazeta Olsztyńska", w autobusie miejskim podróżowało 16 osób. 

Olsztyn. Ciężarówka staranowała autobus i trzy samochody

Jedno z aut osobowych dachowało. W wypadku brało udział 26 osób. 12 z nich trafiło do szpitala, trzy są w stanie ciężkim. Wśród nich dwoje pasażerów autobusu i kierowca auta osobowego, które dachowało.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje sześciolatek

 

Kierowcę wywrotki poddano badaniu alkomatem. W wydychanym przez niego powietrzu były dwa promile alkoholu. Według wstępnych informacji policji nie doznał żadnych obrażeń.

 

Ulica Bałtycka była zablokowana w obu kierunkach. Z ciężarówki i uszkodzonych samochodów wyciekło na jezdnię dużo płynnych substancji. Na miejsce wypadku przyjechało 12 samochodów pożarniczych i 48 strażaków, załogi karetek i policjanci.

an/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie