Wojna na Ukrainie. Poderwano polskie samoloty. Jest komunikat wojska

Polska
Wojna na Ukrainie. Poderwano polskie samoloty. Jest komunikat wojska
facebook.com/22BLT/ plut. Łukasz Fiedorowicz/ zdj. ilustracyjne
Poderwano polskie myśliwce

"W przestrzeni powietrznej operują polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju" - poinformowało w nocy Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Polskiego przekazało w niedzielę nad ranem, że obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy.

 

Polska armia ostrzegła, że działania mogą wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu.

 

ZOBACZ: Wojsko poluje na specjalistów. Opublikowano listę zawodów

 

Jak przypomniano w komunikacie, ostatnią aktywność rosyjskiego lotnictwa związaną z uderzeniami na teren zachodniej Ukrainy zanotowano w nocy z 7 na 8 maja.

 

"Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację" - czytamy w komunikacie. 

Poderwano samoloty. Komunikat wojska

Ok. g 5:40 Dowództwo Operacyjne poinformowało o zakończeniu akcji.

 

ZOBACZ: Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot. "Wykonywał misję rozpoznawczą"

 

"W związku z zakończeniem uderzeń rakietowych lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej na cele w zachodniej części Ukrainy, operowanie wojskowego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej" - podano w komunikacie.

 

Jak zapewniono, "Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej".

Anna Nicz / an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie