Aleksandra Gajewska o delegalizacji Suwerennej Polski: Nie możemy wykluczyć

Polska
Aleksandra Gajewska o delegalizacji Suwerennej Polski: Nie możemy wykluczyć
Polsat News
Aleksandra Gajewska

- Nie możemy wykluczyć żadnych scenariuszy, które będą obrazowały to, co zrobili z polskimi mechanizmami, procedurami poprzednicy - mówiła w "Graffiti" Aleksandra Gajewska, pytana o delegalizację Suwerennej Polski. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej komentowała również ewentualny start Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich.

- Sprawa skończy się tym, co zapowiada prokuratura. Złoży wnioski o uchylenie immunitetów (posłów Suwerennej Polski - red.) i będziemy mieli rozwikłanie tego, o czym tak naprawdę od dawna mówicie państwo jako niezależni dziennikarze - komentowała Aleksandra Gajewska, mówiąc o sprawie Funduszu Sprawiedliwości i zeznaniach byłego dyrektora instytucji Tomasz Mraza.

 

- Nieprawidłowości, ustawienie konkursów pod konkretnych beneficjentów. Mówimy tak naprawdę o być może całym układzie, który powstał, w który być może zaangażowany był sam prokurator generalny (Zbigniew Ziobro - red.) - mówiła dalej wiceminister.

Delegalizacja Suwerennej Polski? "Nie możemy wykluczyć"

Polityk Suwerennej Polski Patryk Jaki mówił w Polsat News, że działania wokół Funduszu Sprawiedliwości to "zemsta" obecnej władzy na jego partii.

 

- Rozumiem, że politycy PiS, Suwerennej, a może zachłannej Polski, mierzą wszystkich swoich miarą. Uważają, że można było na zamówienie polityczne rozliczać innych polityków. I tak próbowali chociażby poprzez lex Tusk robić z przewodniczącym Tuskiem. Ale tak nie jest. Prokuratura jest niezależna - odparła Gajewska.

 

ZOBACZ: "Debata Dnia". Awantura o słowa Tomasza Mraza. Janusz Kowalski: Pani mnie obraża

 

Marcin Fijołek dopytywał czy można wykluczyć scenariusz delegalizacji Suwerennej Polski.

 

- Nie możemy wykluczyć scenariuszy żadnych, które będą obrazowały to, co zrobili z polskimi mechanizmami, procedurami poprzednicy. To prokuratura stwierdzi do jakich nieprawidłowości się dopuścili - zaznaczyła wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Wideo: Aleksandra Gajewska w programie "Graffiti" 

 

Rafał Trzaskowski na prezydenta? "Chciałabym, żeby się zdecydował

Podczas niedanego wywiadu Donald Tusk zadeklarował, że nie będzie startował w wyborach prezydenckich. Sugerował także, że jeśli prezydent Warszawy będzie ponownie walczył o najwyższy urząd w państwie, to chętnie udzieli mu wsparcia i poparcia.

 

- Pan premier jasno powiedział, że jeżeli Rafał Trzaskowski podejmie taką decyzję (o starcie w wyborach prezydenckich - red.), to spotka się to z jego ogromnym wsparciem. Ja absolutnie przychylam się do jego słów - mówiła Aleksandra Gajewska.

 

ZOBACZ: Elon Musk komentuje decyzję Rafała Trzaskowskiego. "Jakie to żenujące"

 

- Ja osobiście chciałabym, żeby się zdecydował i żeby został prezydentem. Uważam, że ma wszelkie predyspozycje, kompetencje, żeby to zrobić. Życzę mu tego z całego serca i pełnego przekonania - dodała.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Graffiti" możesz zobaczyć tutaj.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie