Fragment budynku spadł na rowerzystę. Wszystko nagrała kamera

Polska
Fragment budynku spadł na rowerzystę. Wszystko nagrała kamera
YouTube/Radio Wrocław TV
W Legnicy doszło do

Krok od tragedii w Legnicy. Z jednej z zabytkowych kamienic osypał się tynk i spadł na przechodnia. Choć nagranie udostępnione w sieci wygląda dramatycznie, to mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. Administracja budynku odmówiła Polsat News komentarza.

We wtorek rano przy ul. Wrocławskiej w Legnicy doszło do niebezpiecznego incydentu. Na jednego z mieszkańców, który przechodził pod zabytkową kamienicą osypał się tynk.  


Fragmenty oderwały się od ściany między drugim a trzecim piętrem. Na szczęście większe elementy trafiły w rower, który prowadził mężczyzna. Mieszkańcowi Legnicy nic się nie stało.

Tynk osypał się na przechodnia

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że rzeczywiście ten fragment elewacji  odpadł z budynku. Częściowo gdzieś tam spadło na przejeżdżającego rowerzystę. Na szczęście nic takiego się nie stało temu panu - powiedział dla Polsat News Marcin Swenderski z KM PSP Legnica. 

 

ZOBACZ: Awantura o ambasadorów. Prezydent: Nie podpiszę zgody na zmianę w Brukseli


Straż zabezpieczyła miejsce zdarzenia tak, aby nic więcej nie spadło na kolejnych przechodniów.

 
- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu tego miejsca zdarzenia. Po przybyciu zarządcy zostało to  przekazane zarządcy i w jego gesti jest zabezpieczanie tego zdarzenia - powiedział Marcin Swenderski.  

 

Administrator budynku został zobligowany do remontu. Zabezpieczenia, o których wspomniał przedstawiciel straży nie pojawiły się od razu. Katarzyna Janke z Polsat News przekazała, że te zostały założone dopiero w czwartek. 

 

ZOBACZ: Dziennikarz zaskoczył polityka. Obaj nie mogli wytrzymać ze śmiechu


Administrator budynku nie udzielił komentarza. Mieszkańcy Legnicy wystraszyli się tym incydentem i powiedzieli, że remont jest konieczny. 


Kierowcy, który przejeżdżał obok udało się uchwycić całe zdarzenie. Nagranie można zobaczyć w mediach społecznościowych

Aldona Brauła / pbi / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie