Czechy. Prezydent Petr Pavel miał wypadek. Trafił do szpitala

Świat
Czechy. Prezydent Petr Pavel miał wypadek. Trafił do szpitala
AP/Richard Drew
Prezydent Czech Petr Pavel miał wypadek

Petr Pavel miał wypadek na motocyklu - przekazało biuro głowy państwa w komunikacie. Dodano, że choć prezydent Czech nie został poważnie ranny, trafił do szpitala, gdzie pozostanie na krótkiej obserwacji.

Prezydent Czech Petr Pavel miał wypadek na motocyklu. "Obrażenia nie są poważne" - podało jego biuro w komunikacie w serwisie X. Jak przekazała tamtejsza policja - do zdarzenia doszło na zamkniętym torze, a nie drodze.

Wypadek prezydenta Czech Petra Pavela. Komunikat biura

Głowa państwa będzie musiała pozostać w szpitalu na "krótkiej obserwacji". Biuro zapowiedziało, że udzieli więcej informacji o stanie zdrowia w najbliższym czasie.

 

ZOBACZ: Wybory prezydenckie. Jest deklaracja Donalda Tuska

 

Pavel słynie z zamiłowania do jazdy na motocyklach czy sportów ekstremalnych. W sierpniu ubiegłego roku głośno było o tym, że popełnił wykroczenie - jechał bez kasku na motocyklu. Nagranie ze zdarzenia obiegło media, a głowa państwa musiała się tłumaczyć.

Droga na fotel prezydenta Czech. Były wojskowy pokonał Andreja Babisza

62-letni Petr Pavel to generał w stanie spoczynku i były szef Sztabu Generalnego Czeskich Sił Zbrojnych. Jest prezydentem od marca 2023 roku. Wojskowy pokonał w drugiej turze byłego premiera Andreja Babisza.

 

ZOBACZ: Rosja. Władimir Putin mści się na USA. Podpisał dekret

 

Zanim Pavel zdecydował się na zaangażowanie polityczne obejmował również stanowisko szefa Komitetu Wojskowego NATO. Był pierwszym przedstawicielem z państw byłego Układu Warszawskiego na tym szczeblu. Pracę w Sojuszu zakończył w 2018 roku.

Karolina Gawot / mak / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie