Zabójstwo Polaka w Szwecji. Sąd podjął decyzję ws. podejrzanego

Świat
Zabójstwo Polaka w Szwecji. Sąd podjął decyzję ws. podejrzanego
Polsat News
39-letni Polak zginął w drodze na basen

Sąd w Huddinge pod Sztokholmem aresztował 18-letniego Mohammeda M. Jest on podejrzany o zastrzelenie na początku kwietnia 39-letniego Polaka.

Mohammed M. w dniu zabójstwa, 10 kwietnia, był jeszcze niepełnoletni. W sądzie za pośrednictwem swojego adwokata oświadczył, że nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Posiedzenie sądu odbyło się za zamkniętymi drzwiami.

 

ZOBACZ: Szwecja. Polak zamordowany w Sztokholmie. Prawie milion złotych zebrano na rzecz jego syna

 

Prokurator Ove Jaeverfelt ujawnił, że młody mężczyzna przebywał w areszcie od kwietnia w związku z innymi zarzutami, m.in. usiłowania morderstwa w grudniu 2023 roku. Dotychczas wciąż nie znaleziono broni, z której Mohammed M. miał zastrzelić Polaka.

 

Mieszkający w Sztokholmie 39-letni mężczyzna polskiego pochodzenia został zastrzelony 10 kwietnia, gdy szedł z synem na basen. Między nim a grupą młodzieży, którą spotkał pod wiaduktem, doszło do wymiany zdań, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał.

Zabójstwo 39-letniego Polaka. Nowe ustalenia policji

W ostatnich tygodniach w związku z morderstwem 39-latka szwedzka policja zatrzymała kilku nastolatków w wieku 17 i 18 lat, którym zarzucono ukrywanie przestępcy. Dwóch z nich było w grupie osób rozmawiających z zamordowanym. - Mogę jedynie powiedzieć, że wszyscy podejrzani w sprawie morderstwa są mniej lub bardziej związani z przestępczymi gangami - podkreślił Jaeverfelt.

 

ZOBACZ: Pogrzeb Polaka w Szwecji. Na uroczystości pojawił się niezwykły gość

 

Według gazety "Aftonbladet" Mohammed M. zajmuje kluczową pozycję w gangu działającym wokół czerwonej linii metra w południowym Sztokholmie.

 

Telewizja TV4 dotarła do dokumentów, z których wynika, że nie mając jeszcze 15 lat był on figurantem wielu śledztw w sprawie napadów i drobniejszych przestępstw. Szkoła i służby socjalne alarmowały o nadużywaniu przez niego narkotyków.

dk / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie