Piorun uderzył ludzi. Jest wielu poszkodowanych

Świat Aleksandra Boryń / polsatnews.pl
Piorun uderzył ludzi. Jest wielu poszkodowanych
Zdj. ilustracyjne/Pixabay/ismaildemirbas

Piorun uderzył w ludzi wypoczywających w pobliżu rzeki Łaby w Dreźnie. Wiele osób zostało rannych, stan czterech z nich określono jako zagrażający życiu. Co więcej dwóch mężczyzn wymagało reanimacji. Na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek chwilę po godz. 17. Piorun uderzył w pobliżu rzeki Łaby w Dreźnie na wschodzie Niemiec. W wyniku incydentu kilka osób zostało rannych, w tym niektóre bardzo poważnie.

Piorun uderzył w ludzi. Są poszkodowani

Wśród poszkodowanych są trzy kobiety i siedmiu mężczyzn w wieku od 26 do 41 lat. Dwóch mężczyzn w wieku 27 i 30 lat wymagało reanimacji. Na szczęście ratownikom udało się przywrócić ich funkcje życiowe.

 

Wszystkich poszkodowanych przewieziono do szpitali. Stan czterech osób został określony jako zagrażający życiu. 

 

Rzecznik straży pożarnej Michael Klahre powiedział w telewizji ZDF, że poza osobami, które zostały na miejscu do czasu przyjazdu służb, na razie nikt inny nie zgłosił się z objawami typowymi dla poszkodowanych po uderzeniu pioruna.

 

ZOBACZ: Braki prądu i zalane ulice. Niemcy zachodnie walczą z żywiołem

 

Jednocześnie podkreślił, że jeśli są osoby, które były tam obecne, a uciekły, ponieważ się przestraszyły, powinny natychmiast zgłosić się do lekarza. 

 

Wśród podstawowych objawów u osób, które zostały porażone przez piorun, występuje kołatanie serca, utrata przytomności, drętwienie lub mrowienie kończyn oraz chwilowa dysfunkcja rdzenia kręgowego.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie