Jechał drogą ekspresową nietypowym pojazdem. Policja zakończyła podróż

Polska
Jechał drogą ekspresową nietypowym pojazdem. Policja zakończyła podróż
Policja Łódzka
Policja zakończyła niebezpieczną podróż mężczyzny

W czasie służby policjanci zmagają się z różnymi sytuacjami, wciąż jednak bywają zaskakiwani. Duże zdziwienie funkcjonariuszy wywołał 23-letni mężczyzna, który jechał droga ekspresową S14 na hulajnodze. Mundurowym tłumaczył, że taką trasę wytyczyła mu nawigacja. Podróż zakończyła się dla 23-latka mandatem.

- W poniedziałek po godz. 15:00 policja zatrzymała w okolicy Gorzewa 23-latka, który jechał na hulajnodze trasą S14 - powiedziała rzeczniczka prasowa pabianickiej policji sierż. sztab. Agnieszka Jachimek.

 

Dodała, że mężczyzna zmierzał w stronę Łodzi.

 

- Zdziwienie mundurowych było duże - zrelacjonowała oficer prasowa. - 23-latek tłumaczył, że nie zna dobrze terenu, więc posłużył się nawigacją - wyjaśniła. Ta miała pokierować go na trasę szybkiego ruchu.

 

 

Nietypowym pojazdem na drodze ekspresowej. 23-latek został ukarany mandatem

Mundurowi zakazali mężczyźnie dalszej jazdy i skierowali na drogę serwisową. Za wjazd na drogę ekspresową pojazdem nieprzeznaczonym do jazdy na niej, 23-latek został ukarany mandatem w wysokości 250 zł.

 

ZOBACZ: Ma urodzić się za 35 lat. Zatrzymała go policja

 

Policja przypomina, że autostrady i drogi ekspresowe są trasami o ograniczonej dostępności. Nie mogą z nich korzystać piesi, rowerzyści, motorowerzyści, pojazdy zaprzęgowe oraz hulajnogi. 

Michał Blus / dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie