Ma urodzić się za 35 lat. Zatrzymała go policja

Polska
Ma urodzić się za 35 lat. Zatrzymała go policja
NewsLubuski/East News (Zdj. ilustracyjne)
Mężczyzna podczas kontroli drogowej posłużył się podrobionym dokumentem

To miała być rutynowa kontrola drogowa. Tymczasem policjanci na Mazowszu zatrzymali kierowcę z Nepalu, który ma urodzić dopiero za 35 lat. Tak przynajmniej wynika z przedstawionego przez niego prawa jazdy. Funkcjonariusze uznali, że dokument jest sfałszowany, a w sprawie wszczęto postępowanie.

- We wtorek przed godz. 23 policjanci z garwolińskiej drogówki w Starym Pilczynie zatrzymali skodę - powiedziała podkom. Małgorzata Pychner rzeczniczka KPP w Garwolinie. - Autem kierował obywatel Nepalu - dodała.

 

- W trakcie kontroli funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że dokument wręczony przez 21-letniego mężczyznę, może być podrobiony - przekazała rzeczniczka.

 

- Szczególnie data urodzenia posiadacza zaskoczyła policjantów. Według dokumentu mężczyzna miał się urodzić w 2059 roku - stwierdziła oficer prasowa. Zaznaczyła, że uwagę przykuły także niedoskonałości w grafice prawa jazdy.

 

- Dokument nie miał żadnych zabezpieczeń, ani znaków wodnych - dodała podkomisarz.

Policja zatrzymała auto do kontroli. Kierowca ma urodzić się dopiero za 35 lat

Rzeczniczka policji poinformowała, że blankiet był nierówno przycięty i zalaminowany. - Dodatkowo nie było na nim informacji o organie wydającym dokument, brakowało również podpisu posiadacza - wyliczyła.

 

- Wszystkie te szczegóły wskazują, że dokument może być fałszywy - podsumowała policjantka.

 

ZOBACZ: Z zawrotną prędkością i kradzionym autem potrącił policjanta

 

Funkcjonariusze zatrzymali dokument. Pojazd odebrała osoba uprawniona do kierowania. W sprawie 21-latka zostało wszczęte postępowanie. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Michał Blus / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie