Prezydent Iranu nie żyje. Emocjonalny wpis Andrzeja Dudy. Nawiązał do innej tragedii

Polska
Prezydent Iranu nie żyje. Emocjonalny wpis Andrzeja Dudy. Nawiązał do innej tragedii
PAP/Albert Zawada
Andrzej Duda

"Łączymy się z bliskimi ofiar i narodem irańskim w modlitwie i żalu" -napisał prezydent Andrzej Duda po wypadku śmigłowca, w której zginął prezydent Iranu. "My, Polacy, straszliwie doświadczeni katastrofą rządowego samolotu w Smoleńsku, znamy uczucie szoku i pustki" - dodał. Kondolencje złożyło również MSZ. Informacje o odnalezieniu wraku prezydenckiej maszyny podano w poniedziałek rano.

Prezydent Polski Andrzej Duda złożył kondolencje po katastrofie prezydenckiego śmigłowca w Iranie

 

"Jestem głęboko poruszony wiadomością o tragicznej śmierci Prezydenta Iranu Pana Ebrahima Raisiego wraz z delegacją rządową, w katastrofie lotniczej" - napisał w mediach społecznościowych.

Prezydent Polski o śmierci prezydenta Iranu. Nawiązał do Smoleńska

Andrzej Duda zaznaczył, że niewiele narodów ma w swojej historii takie tragiczne karty.

 

"Ale my, Polacy, straszliwie doświadczeni w 2010 roku katastrofą polskiego rządowego samolotu w Smoleńsku w Rosji, znamy uczucie szoku i pustki, jakie w ludzkich sercach i w państwie pozostaje po nagłej utracie elity politycznej i społecznej, po nagłej utracie bliskich i przyjaciół" - zaznaczył Duda.

 

"Ze szczególnym zrozumieniem łączymy się z bliskimi ofiar i narodem irańskim w modlitwie i żalu" - podsumował.

 

ZOBACZ: Prezydent Iranu nie żyje. Reakcje świata

 

Polskie MSZ także odniosło się do katastrofy w Iranie.

 

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych składa kondolencje rodzinie i bliskim szefa MSZ Iranu, który zginął wraz z całą delegacją towarzyszącą prezydentowi w tragicznej katastrofie śmigłowca" - przekazało ministerstwo w mediach społecznościowych.

Prezydent Iranu nie żyje. Doszło do katastrofy śmigłowca

Informacje o śmierci irańskiego prezydenta potwierdził w poniedziałek rano szef irańskiego Czerwonego Półksiężyca Pir Hossein Kolivand.

 

Ebrahim Raisi zginął w katastrofie śmigłowca, do której doszło poprzedniego dnia w irańskiej prowincji Azerbejdżan Wschodni, gdy przywódca wracał z uroczystego otwarcia tamy na rzece Araks. Helikopter rozbił się o zbocze góry. Jego wrak znajduje się na zalesionym terenie. Śmigłowiec rozpadł się na wiele części. 

 

W katastrofie zginął także minister spraw zagranicznych Iranu Hossein Amirabdollahian i kilku innych wysokich rangą przedstawicieli władz.

Michał Blus / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie