Zamach na Roberta Ficę. Sąd na Słowacji zdecydował ws. napastnika

Świat
Zamach na Roberta Ficę. Sąd na Słowacji zdecydował ws. napastnika
PAP/EPA/JAKUB GAVLAK
Transport zamachowca na posiedzenie sądu

Juraj C., mężczyzna podejrzany o usiłowanie zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę zostanie tymczasowo aresztowany. Taką decyzję podjął tamtejszy sąd.

Informację o decyzji ws. zamachowca Juraja C. przekazała rzeczniczka sądu w Pezinoku. Wcześniej wniosek o areszt złożyła prokuratura, obawiając się, że mężczyzna będzie próbował uciekać lub zaatakuje po raz kolejny.

 

Sąd podjął decyzję po kilku godzinach obrad na terenie szkoły straży sądowej. Cały teren jest ściśle kontrolowany. Wjazdu pilnują zamaskowani funkcjonariusze z długą bronią. Do sądu i w jego pobliże dziennikarze nie mają dostępu.

Zamach na premiera Słowacji. Jest decyzja sądu ws. zamachowca 

Premier Słowacji Robert Fico został postrzelony w środę ok. godz. 15 po tym, jak podszedł przywitać się z grupą ludzi czekających na niego po wyjazdowym posiedzeniu rządu. Gdy polityk zbliżył się do tłumu, zamachowiec wyciągnął broń i oddał w kierunku premiera pięć strzałów

 

ZOBACZ: Robert Fico postrzelony. Dosadna reakcja ministra

 

Polityk został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze przez wiele godzin walczyli o jego życie. Wiadomo, że doznał urazu wielonarządowego. - Jedna kula przeszła przez brzuch, a druga trafiła w staw - przekazał wicepremier Słowacji Tomas Taraba.

Robert Fico przeszedł kolejną operację. Stan zdrowia

W piątek premier Słowacji przeszedł kolejną operację. Minister zdrowia Zuzana Dolinkova przekazała na konferencji prasowej przed szpitalem w Bańskiej Bystrzycy, że operacja została przeprowadzona, by usunąć martwą tkankę po postrzałach. Jak dodała, wynik zabiegu "pozwolił na dobre rokowania".

 

ZOBACZ: Premier Robert Fico przeszedł kolejną operację. "Stan wciąż bardzo poważny"

 

- Stan zdrowia premiera Roberta Fico jest stabilny - zaznaczyła minister. - Ale jest wciąż bardzo poważny - podkreśliła.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie