Pożar autokaru na A4. "Cały w płomieniach"

Polska Aleksandra Boryń / Polsatnews.pl
Pożar autokaru na A4. "Cały w płomieniach"
Facebook/Małopolska Alarmowo

Spłonął autokar na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Na miejscu występują liczne utrudnienia, a droga w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana.

Do pożaru doszło w sobotę na 392. kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic. Strażacy otrzymali zgłoszenie ws. palącego się autokaru ok. 11.47.

 

- Wszyscy pasażerowie zdążyli opuścić pojazd. Nie ma osób poszkodowanych - przekazał nam rzecznik małopolskiej PSP mł. kpt. mgr Hubert Ciepły. W pojeździe było ponad 30 osób, które aktualnie oczekują na przyjazd pojazdu zastępczego. 

 

- Spalony autokar to pojazd ogólnopolski, nie wyjeżdżał za granicę. Jechał w kierunku Wrocławia z Krakowa - dodał. 

Pożar autokaru na A4

Strażak dodał, że droga w kierunku Katowic jest całkowicie zablokowana, a na miejscu występują spore utrudnienia w ruchu. 

 

- W gaszeniu pożaru bierze udział siedem zastępów straży pożarnej oraz ok. 30 strażaków - usłyszeliśmy od rzecznika małopolskiej PSP. 

 

ZOBACZ: Duży pożar na Podlasiu. Podczas akcji spłonął wóz strażacki

 

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, ani gdzie jest źródło ognia. - Wstępnie mogę powiedzieć, że cały pojazd jest w płomieniach - powiedział Ciepły. 

 

Po godz. 13 strażacy całkowicie ugasili palący się autokar. Pojazd spłonął doszczętnie. Jeden pas ruchu w kierunku Wrocławia jest odblokowany, jednak na miejscu wciąż występują spore utrudnienia, a prawa strona wciąż jest nieprzejezdna.

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie