Noc Muzeów 2024. Długa lista atrakcji, możliwe wejście do niedostępnych miejsc

Polska
Noc Muzeów 2024. Długa lista atrakcji, możliwe wejście do niedostępnych miejsc
Warszawski Transport Publiczny
Wśród atrakcji przejażdżka zabytkowymi pojazdami

18 maja w wielu miastach Polski organizowana jest Noc Muzeów. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje. Chętni będą mogli odwiedzić nie tylko popularne miejsca, jak Muzeum Narodowe, ale też instytucji publiczne na co dzień niedostępne dla turystów.

Zwiedzających zaprasza między innymi kancelaria Sejmu. Przy ulicy Wiejskiej w Warszawie wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00 i potrwa do 1:00 w nocy.

 

Chętni będą mogli zwiedzić gmach Sejmu i Senatu, a tematem przewodnim jest hasło "Sejm 100 lat temu. 1924". Przygotowano specjalną trasę, która prowadzi przez najpopularniejsze miejsca jak hol główny, Sala Posiedzeń i Sala Kolumnowa.

 

Turystów zaprasza również kancelaria premiera. Pierwsza grupa rozpocznie zwiedzanie o 20:00, a ostatnia o północy. Wśród atrakcji odwiedziny w gabinecie premiera, będzie też można usiąść w jego fotelu. Kancelaria organizuje też między innymi warsztaty z protokołu dyplomatycznego oraz pokaże prezenty byłych premierów, które szefowie rządów trzymali podczas wizyt zagranicznych.

 

ZOBACZ: W Poznaniu powstanie nowe muzeum Unitry. Gratka dla fanów

 

Natomiast w godzinach 17:00-23:00 będzie można odwiedzić prezydencki Belweder. Na trasie znalazły się główne sale oraz odrestaurowany gabinet marszałka Józefa Piłsudskiego.

Noc Muzeów 2024. Atrakcje w największych miastach

Odwiedzjących zaprasza wiele warszawskich muzeów w tym Muzeum Narodowe. Lista dostępnych miejsc jest dostępna na specjalnej stronie Nocy Muzeów. Atrakcje przygotował też Warszawski Transport Publiczny.

 

ZOBACZ: Protest w Noc Muzeów. Pracownicy mają dość

 

"Entuzjaści komunikacji miejskiej wraz z pasjonatami historycznych pojazdów nie będą się nudzić - po raz kolejny zorganizowane zostaną parady zabytkowych autobusów i tramwajów. Wieczorem pojazdy wyruszą na trasy bezpłatnych linii muzealnych" - czytamy w komunikacie. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

Noc Muzeów to nie tylko Warszawa. Zwiedzający znajdą ciekowe miejsca między innymi w Łodzi, gdzie będzie można odwiedzić ponad 20 muzeów, placówek sztuki, kultury i nauki. Chętnych zaprasza również Wrocław. Wśród atrakcji Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne, Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Panorama Racławicka.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie