Miasta dzieli 100 km. IMGW informuje o "nietypowej sytuacji" pogodowej

Polska
Miasta dzieli 100 km. IMGW informuje o "nietypowej sytuacji" pogodowej
Wikimedia Commons / Łukasz Krais / IMGW
Nietypowa sytuacja z temperaturą nad Bałtykiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o nietypowej sytuacji nad Bałtykiem. Na plażach oddalonych od siebie o ok. 100 km odnotowano skrajne dane temperatury w skali kraju. Instytut wskazuje też pogodę na niedzielę. Czeka nas więcej burz i opadów.

Instytut Meteorologii i Gospodarski Wodnej w sobotę opublikował dane o temperaturze w poszczególnych miejscach w kraju. Informację zaktualizowano według stanu na godzinę 17:00.

 

Wówczas doszło do nietypowej sytuacji. "Plaże nad morzem są jednocześnie najcieplejszym i najchłodniejszym miejscem w Polsce. W Ustce temperatura sięga 25 stopni Celsjusza, a wiatr wieje od lądu, natomiast w Kołobrzegu przy wietrze znad morza wynosi zaledwie 13 stopni" - czytamy w komunikacie IMGW.

 

Jednocześnie przedstawiona przez instytut mapa pokazuje, że drugim najzimniejszym miejscem w kraju, niemal z takim samym wynikiem jak Kołobrzeg, było Kłodzko na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskazały 12,7 stopnia.

Pogoda na niedzielę. Więcej opadów i burz

Najbliższa doba przyniesie więcej opadów i burz. "W nocy z soboty na niedzielę najmniej chmur i bez opadów deszczu będzie na północnym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże" - przekazał PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

 

ZOBACZ: Pora deszczu. Pogoda na długi weekend Bożego Ciała nie rozpieszcza

 

Największe szanse na burze będą w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, wschodnią część Wielkopolski po województwo opolskie i śląskie.

 

Termometry wskażą najniższe odczyty na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich. Tam od siedmiu do dziewięciu stopni. Możliwe są też mgły z widzialnością do około 400 metrów.

jk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie