Bolesne straty Rosjan. Ukraina zaatakowała w ich czuły punkt

Świat
Bolesne straty Rosjan. Ukraina zaatakowała w ich czuły punkt
X/NOELREPORTS

Ukraińskie drony zaatakowały nocą strategiczne punkty w obwodzie krasnodraskim w Rosji. Na skutek ataku kilkudziesięciu dronów doszło do pożaru w porcie, na terenie składu ropy oraz rafinerii. Mieszkańcy Noworosyjska dostali nakaz pozostania w domach, zaapelowało także do uczniów, aby w piątek nie przychodzili do szkół.

Niespokojną noc mieli mieszkańcy Rosji szczególnie w obwodzie krasnodraskim, gdzie doszło do wielu pożarów po atakach dronów. Jak donosi m.in. Ukraińska Pravda, w Noworosyjsku zaatakowano port i skład ropy.

 
Jak podaje ukraiński portal, mieszkańcy miasta początkowo mówili o co najmniej ośmiu eksplozjach. Po czym drony miały uderzyć w port i w terminal paliwowy. W mediach społecznościowych zamieszczono nagrania z chwili zdarzenia. Widać na nich moment wybuchów i późniejszy pożar. 


Miasto na pewien czas było pozbawione prądu. Uruchomiono także rosyjską obronę przeciwlotniczą.  

Ukraińskie drony w Rosji. Uszkodzony port i skład ropy

Od kilku miesięcy Ukraina często atakuje strategiczne i newralgiczne punkty na terenie Rosyjskim, mając nadzieję, że część Rosjan zostanie wycofana z frontu i przysłana do obrony w głębi kraju. W związku z tym o podobnych atakach słychać coraz częściej i często trwają dłużej. 

 

ZOBACZ: Pożar w rosyjskiej rafinerii. Media: To operacja specjalna


O godzinie 5:00 w Noworosyjsku (4:00 w Polsce) słychać było 28 eksplozji. O godzinie 6:00 czasu lokalnego mieszkańcy mieli zgłaszać widoczność 33 dronów. W mieście rozległy się syreny alarmowe


Według gubernatora obwodu, siłom rosyjskim udało się zestrzelić 10 ukraińskich dronów. Władze miasta wydały komunikaty z prośbą do mieszkańców o nieopuszczanie swoich domów. Ponadto podano, że uczniowie nie muszą w piątek iść do placówek oświatowych

Atak na rosyjską rafinerię. Nocna walka z pożarem

Ukraina przeprowadziła z czwartku na piątek więcej ataków. Dwa kolejne drony wymierzyła w rafinerię ropy naftowej w Tuapse w obwodzie krasnodarskim w Rosji. Atak doprowadził do rozległego pożaru. 

 

ZOBACZ: Pokazali pierwszy taki film z ataku drona na rosyjską rafinerię


Po godzinie 6:00 agencja Reuters, powołująca się na lokalne władze, przekazała, że pożar został opanowany

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie