Wykorzystali paczkomaty do oszustwa. Gigantyczne straty

Polska
Wykorzystali paczkomaty do oszustwa. Gigantyczne straty
Wikimedia Commons (Zdj. ilustracyjne)
Oszuści wykorzystali paczkomaty

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy za pośrednictwem paczkomatów InPost wyłudzali buty od sprzedawców. Wartość towarów oszacowano na ponad 400 tys. złotych. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Sprawcy wprowadzali sprzedających obuwie w błąd co do sposobu płatności i odbioru towaru za pobraniem oraz zamiaru zapłaty za towar. Generowali etykiety na swoich telefonach komórkowych posługując się numerami telefonów innych osób i przejmując ich konta w aplikacji InPost.

Przez paczkomaty wyłudzili towar

Następnie sprawcy komunikowali się ze sprzedawcą przez komunikator i twierdzili, że przesyłka obuwia nastąpi przesyłką "za pobraniem". W rzeczywistości fałszywie wygenerowana etykieta dotyczyła przesyłki bez pobrania.


Sprawcy odbierali zamówiony towar w paczkomatach na terenie woj. dolnośląskiego, nie płacąc sprzedającym. Następnie towar sprzedawali innym osobom.

 

ZOBACZ: Podszyli się pod polski bank i oferują atrakcyjne inwestycje – uważaj na te ogłoszenia


Pokrzywdzeni tracili od kilkuset do kilku tysięcy złotych. W jednym przypadku jednorazowo pokrzywdzony stracił ponad 300 tysięcy złotych.

 

Jak przekazuje rzecznik rrasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Justyna Rataj-Mykietyn zatrzymano w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku od 19 do 48 lat. Zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty kilkudziesięciu oszustw, a jeden z nich zarzut paserstwa. 

 

ZOBACZ: Zamach na premiera Słowacji. Jego ochrona popełniła "podstawowy błąd"


Wobec 48-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju. Pozostali zatrzymani trafili do aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Śledztwo ma charakter rozwojowy.  

Aldona Brauła / anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie