Niezwykła atrakcja na Nocy Muzeów. Dom pogrzebowy zaprasza do odwiedzin

Kultura
Niezwykła atrakcja na Nocy Muzeów. Dom pogrzebowy zaprasza do odwiedzin
Facebook/Dom Pogrzebowy "Służew"
Noc Muzeów. Nietypowa atrakcja w stolicy

Wielkimi krokami zbliża się Noc Muzeów. 18 maja wiele instytucji w całej Polsce otworzy swoje podwoje dla wszystkich ciekawskich. Jednym z najbardziej nietypowych miejsc, które będzie można odwiedzić, jest działający w Warszawie Dom Pogrzebowy "Służew".

Już w najbliższą sobotę, 18 maja, będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Muzeów. Z tej okazji w wielu miejscach w Polsce organizowana jest Noc Muzeów, podczas której będzie można wejść do muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów. 

 

Swoje drzwi dla odwiedzających otwiera m.in. Kancelaria Premiera. "To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć jak urzęduje na co dzień premier, poznać sekret udanej konferencji prasowej czy wziąć udział w warsztatach z protokołu dyplomatycznego" - czytamy w komunikacie. 

 

ZOBACZ: Ze ściany prosto do śmietnika. Cenny obraz uratowany

 

Kancelaria Premiera informuje, że podczas zwiedzania będzie można m.in. wejść do gabinetu szefa rządu oraz usiąść w fotelu premiera na sali posiedzeń Rady Ministrów.

Noc Muzeów. Nietypowa atrakcja w stolicy

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów będzie można poznać nie tylko sekrety Kancelarii Premiera, ale również... domu pogrzebowego. W akcję po raz drugi zaangażował się bowiem działający w Warszawie Dom Pogrzebowy "Służew".

 

"Czeka na Was wiele atrakcji i niesamowitych przeżyć" - zachęca firma w mediach społecznościowych.

 

Jak wyjaśniono odwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę kultur pogrzebowych z całego świata. Kolejnym etapem wieczoru w domu pogrzebowym będzie zwiedzanie pomieszczeń na co dzień niedostępnych dla osób postronnych. Będziecie można zapoznać się z wystawą trumien i urn oraz obejrzeć działanie domu pogrzebowego od zaplecza.

 

ZOBACZ: Influencer zachęcił do bojkotu. Muzeum Brytyjskie musiało wyłączyć komentarze

 

Na odważnych czeka również wizyta w prosektorium, gdzie technik sekcyjny odkryje tajemnice swojego zawodu i zaprezentuje gościom sprzęt niezbędny do przeprowadzenia sekcji zwłok.

 

Kolejnym punktem programu jest spotkanie z mistrzem ceremonii pogrzebowych, który opowie o swojej profesji. Na zakończenie zwiedzania przewidziano koncert muzyki żałobnej.

 

Dom Pogrzebowy "Służew" zlokalizowany przy ulicy Fosa 19a będzie otwarty dla zwiedzających od godz. 18 do 1 w nocy.

 

Pozostałe atrakcje dostępne na Nocy Muzeów w Warszawie można zobaczyć TUTAJ.

Dawid Kryska / pbi / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie