Ze ściany prosto do śmietnika. Cenny obraz uratowany

Polska
Ze ściany prosto do śmietnika. Cenny obraz uratowany
Wikimedia Commons/Muzeum w Wodzisławiu Śląskim
Obraz śląskiego malarza Jana Śliżewskiego znaleziono w śmieciach

Zbiory Muzeum w Wodzisławiu Śląskim powiększyły się o kolejny okaz. Dzieło cenionego śląskiego malarza Jana Śliżewskiego znaleziono w śmieciach. Obraz pochodzi z 1992 roku i przedstawia miejski pejzaż.

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim chwali się w mediach społecznościowych niedawny znaleziskiem. Szczególnie zaskakujące jest miejsce odkrycia wyjątkowego dzieła.

 

Obraz cenionego śląskiego artysty został wyrzucony, a następnie trafił do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w mieście. Tam znaleźli go muzealnicy.

Niezwykłe znalezisko w śmieciach. Muzealnicy natrafili na obraz Jana Śliżewskiego

Praca Jana Śliżewskiego pochodzi z 1992 roku i przedstawia szeroką panoramę Wodzisławia, widzianą ze wzgórza Gangerberg.

 

Dzieło zostało wyczyszczone i czeka na dalsze prace konserwacyjne. Muzeum w Wodzisławiu Śląskim pokazało obraz na Facebooku.

 

ZOBACZ: W USA płacą za oglądanie znanej sagi filmów. Przez 25 godzin

 

"Oto co można znaleźć na PSZOKu. Obraz Jana Śliżewskiego z 1992 roku, przedstawiający nasze miasto. Tutaj już po gruntownym czyszczeniu. Dziękujemy pracownikom Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów za możliwość przyjazdu i przeszukania ich zbiorów" - napisali muzealnicy.

 

Twórca obrazu to Jan Śliżewski, 86-letni emerytowany górnik. Artysta urodził się w Radlinie. Pod ziemią przepracował ponad 30 lat. Od lat 80-tych ubiegłego wieku zajmuje się malarstwem. Na swoich obrazach przedstawia między innymi kulturę górniczą.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie