Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Trwa akcja ratunkowa

Polska
Wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Trwa akcja ratunkowa
Polsat News
Wstrząsy w kopalni Mysłowice-Wesoła.

Trwa akcja ratunkowa W kopalni Mysłowice-Wesoła. Po wstrząsach, do których doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, poszukiwanych jest trzech górników. - Inni pracownicy zakładu zostali bezpiecznie ewakuowani - podał Polsat News.

Do wstrząsu w kopalni doszło 870 metrów pod powierzchnią ziemi. Pracowało tam wówczas 15 osób i 11 z z nich udało się bezpiecznie wycofać. Wciąż trwa akcja ratunkowa. 

 

ZOBACZ: Siergiej Ławrow o konfrontacji z NATO. "Rosja jest gotowa"


- Nadal trwa akcja ratunkowa. Cztery osoby wciąż są poszukiwane - przekazała po godzinie 6 rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Aleksandra Siembiga na antenie Polsat News.

 

Przed godziną 9 kopalnia przekazała, że jeden z czterech górników poszukiwanych po nocnym wstrząsie był transportowany na powierzchnię. - Trwają próby dotarcia do pozostałych - przekazał wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej ds. produkcji Rajmund Horst.

Wstrząsy w kopalni Mysłowice

Wcześniej w kopalni Mysłowice-Wesoła do wstrząsu doszło 17 kwietnia. Dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego przekazał wówczas w rozmowie z Interią, że do wstrząsu doszło na poziomie 665 metrów, w rejonie pochylni pierwszej zachodniej. 

 

ZOBACZ: Fala pożarów w Polsce. Czy Putin ma z tym coś wspólnego? Ekspert wyjaśnia


Zmarł jeden z górników. Miał 43 lata i w kopalni pracował od 14 lat. 


W strefie zagrożenia przebywało 14 osób. Polska Grupa Górnicza informowała, że w wypadku zostało poszkodowanych dziewięciu pracowników. Górnicy zostali przetransportowani do szpitali.

 

Aldona Brauła / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie