Wypadek w Jadachach. Auto wjechało pod wojskową ciężarówkę

Polska
Wypadek w Jadachach. Auto wjechało pod wojskową ciężarówkę
Polsat News
Wypadek z udziałem wojskowej ciężarówki

Wypadek w miejscowości Jadachy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców wjechał z ulicy podporządkowanej wprost pod koła wojskowej ciężarówki. Zderzenie aut było tak silne, że uderzyły one w trzeci samochód.

We wtorek około południa w miejscowości Jadachy w powiecie tarnobrzeskim (woj. podkarpackie) na DK nr 9 doszło do zderzenia trzech pojazdów, w tym z wojskowym jelczem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło przez niezastosowanie się jednego z aut do znaku Stop. 


Według mundurowych, pracujących na miejscu, kierujący seatem wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę krajową, po której jechał ciężarowy jelcz.

 

Zderzenia nie udało się uniknąć. Siła uderzenia była tak duża, że zarówno wojskowa ciężarówka, jak i seat zjechały na lewy pas ruchu. Pojazdy uderzyły w trzeci samochód - ciężarowy mercedes. 

Jadachy. Na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR

"W wyniku tego zdarzenia ranne zostały trzy osoby: 59-latek kierujący mercedesem oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 35 lat, podróżujących jelczem" - przekazała w komunikacie policja podkarpacka.  

 

Na miejscu zginął kierujący seatem 33-latek, mieszkaniec Nowej Dęby. Mimo wysiłku ratowników śmigłowca LPR, nie udało im uratować się życia 59-latka, kierującego mercedesem.  

 

ZOBACZ: Poszukiwania zaginionego karabinu WOT. Finał sprawy

 

Dwóch rannych żołnierzy z jednostki w Nowej Dębie przewieziono do szpitali w Nowej Dębie i Tarnobrzegu.

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie