Wrak samochodu zalega na parkingu. Mieszkańcy postanowili go "przerobić"

Polska
Wrak samochodu zalega na parkingu. Mieszkańcy postanowili go "przerobić"
Wrak samochodu przy ul. Malczewskiego w Gdańsku

"Pomnik przyrody" albo "nieruchomość" - tak mieszkańcy Gdańska zaczęli traktować wrak samochodu, który od dłuższego czasu stoi na parkingu przy ul. Malczewskiego. Miejski urząd tłumaczy, że na usunięcie auta nie pozwalają przepisy. - Pamiętajmy, że niezależnie od stanu w jakim znajduje się pojazd, pozostaje czyjąś własnością - mówił Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Opuszczony samochód pozbawiony kół, szyb, ze zdewastowaną karoserią i zdemolowanym wnętrzem zalega na prowizorycznym parkingu przy wjeździe do lasu przy ul. Malczewskiego w Gdańsku.

 

- Ktoś go zostawił i poszedł sobie w swoją stronę - skomentował dla Polsat News jeden z mieszkańców. Jego zdaniem wrak powinien trafić na złom.

 

Okazuje się, że w Trójmieście porzucone pojazdy to już plaga.

 

- Mamy taką samą sytuację u siebie na osiedlu w Sopocie. Stoją takie samochody trzy, walczymy od dwóch lat (o ich usunięcie - red.), dramat... - powiedział inny z rozmówców. 

"Pomnik przyrody" albo "nieruchomość"

Bezradni gdańszczanie postanowili w końcu podejść do niechcianego obiektu z humorem. Na pojeździe pojawiła się kartka przypominająca tabliczki spotykane na cennych okazach drzew z napisem - "Pomnik przyrody".

 

 

Na karoserii samochodu zawisł też karton w wydrukowanym adresem - Malczewskiego 91b z oznaczeniem "Gdańskie nieruchomości".

Miasto nie ma uprawnień

Dlaczego wrak cały czas pozostaje w tym samym miejscu? Miasto tłumaczy, że nie ma uprawnień, aby go odholować. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Samochód elektryczny spłonął. Kierowca chciał uniknąć kolizji

 

- Jako jednostka organizacyjna miasta możemy wystąpić zgodnie z przepisami prawa cywilnego, w tym przypadku złożyć odpowiedni wniosek do ministra cyfryzacji o udostępnienie informacji z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców dotyczących danych właściciela tego pojazdu. Pamiętajmy, że niezależnie od stanu w jakim znajduje się pojazd, pozostaje czyjąś własnością - powiedział Patryk Rosiński z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. 

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie