Warszawa. Samochód elektryczny spłonął. Kierowca chciał uniknąć kolizji

Polska
Warszawa. Samochód elektryczny spłonął. Kierowca chciał uniknąć kolizji
Polsat News
Pożar samochodu elektrycznego

Samochód elektryczny Lucid Air zajął się ogniem na ruchliwym skrzyżowaniu w Warszawie. Jego kierowca chciał uniknąć zderzenia z innym pojazdem, w konsekwencji czego uderzył w słup. Trwa akcja strażaków, na Mokotowie panują spore utrudnienia w ruchu m.in. autobusów komunikacji miejskiej.

Do zdarzenia doszło w piątek rano na skrzyżowaniu alei Niepodległości i ulicy Antoniego Madalińskiego na warszawskim Mokotowie. - Kierujący pojazdem elektrycznym prawdopodobnie chciał uniknąć kolizji, bo zajechano mu drogę - powiedział polsatnews.pl st. post. Rafał Wieczorek z Komendy Stołecznej Policji.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w Oławie. Zginęli młodzi strażacy

 

Jak dodał, w efekcie samochód uderzył w słup, w wyniku czego się zapalił. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Uszkodzony elektryk to Lucid Air. Po ugaszeniu płomieni niewiele z niego zostało.

Warszawa. Pożar samochodu elektrycznego. Spore utrudnienia

St. kpt. Krzysztof Wójcik z warszawskiej straży pożarnej przekazał PAP, że na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków. Kierowca samochodu trafił pod opiekę medyków.

 

Ruch na ruchliwym skrzyżowaniu został zablokowany. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Na objazdy skierowano linie 138, 168, 174 i 200.

Aleksandra Kozyra / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie