Eurowizja 2024. Joost Klein zdyskwalifikowany

Świat
Eurowizja 2024. Joost Klein zdyskwalifikowany
PAP/EPA/JESSICA GOW
Holenderski artysta nie weźmie udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji

Organizator Eurowizji przekazał, że holenderski artysta Joost Klein nie wystąpi w finale konkursu. - Prowadzimy politykę zerowej tolerancji wobec niewłaściwego zachowania i zobowiązujemy się do zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy wszystkim pracownikom - podano w komunikacie. Według przekazu, artysta miał dopuścić się niewłaściwego zachowania względem jednej z pracownic produkcji wydarzenia.

Holenderski artysta Joost Klein został w sobotę zdyskwalifikowany z Konkursu Piosenki Eurowizji. Stało się to po złożeniu na niego skargi przez członkinię ekipy produkcyjnej organizującej coroczne święto muzyki.

Eurowizja. Holenderski artysta Joost Klein wykreślony z finału konkursu

Jak podaje Sky News, w czwartkowy wieczór Joost Klein miał grozić słownie pracowniczce produkcyjnej. Awantura miała miejsce w placówce, w której organizowana jest Eurowizja w Malmo w Szwecji. "Chcielibyśmy jasno powiedzieć, że wbrew niektórym doniesieniom mediów i spekulacjom w mediach społecznościowych, w tym incydencie nie brał udziału żaden inny wykonawca ani członek delegacji" - zapewnili organizatorzy w wydanym oświadczeniu. 

 

ZOBACZ: Eurowizja. Izrael w finale. Organizatorzy zagłuszyli buczenie widowni


"Prowadzimy politykę zerowej tolerancji wobec niewłaściwego zachowania podczas naszego wydarzenia i zobowiązujemy się do zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy wszystkim pracownikom konkursu. W świetle tego, zachowanie Joosta Kleina wobec członka zespołu uznaje się za naruszenie zasad konkursu" - podano. 

Piosenkarz wykluczony z Eurowizji. Jest głos holenderskiego nadawcy

Do całej sprawy odniósł się holenderski nadawca AVROTROS, który uznał, że decyzja jest "niewspółmierna" do obecnej wiedzy w sytuacji.

 

"Przyjęliśmy do wiadomości dyskwalifikację wydaną przez Europejską Unię Nadawców. AVROTROS uważa dyskwalifikację za niewspółmierną i jest zszokowany decyzją"- podano. 


"Żałujemy decyzji i odniesiemy się do niej jeszcze później" - dodano.  

"Incydent" z udziałem holenderskiego piosenkarza. Eurowizja bez jednego zawodnika

Europejska Unia Nadawców już w piątek poinformowała, że prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu z udziałem 26-letniego Kleina. Z kolei agencja Reuters także w piątek donosiła, że holenderski artysta nie weźmie tego dnia udziału w próbach.  

 

ZOBACZ: Izrael zmienił piosenkę na Eurowizję. "Październikowy deszcz" zamienił się w "Huragan"


Jego nieobecność miała być spowodowana "incydentem". "Obecnie badamy zgłoszony nam incydent z udziałem holenderskiego artysty. Nie będzie on brał udziału w próbach aż do odwołania" - przekazali wówczas organizatorzy. 

"Burza" wokół Konkursu Piosenki Eurowizji. Kiedy odbędzie się finał?

Joost Klein ze swoją oryginalną piosenką "Europapa" stał się szybko jednym z faworytów konkursu. Dostał się on do finału, w którym jednak, jak się okazało, nie weźmie udziału. Artysta miał występować jako piąty podczas wielkiego finału.  


68. finał Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się w sobotę 11 maja 2024 o godzinie 21:00.

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie