Protest rolników w Poznaniu. Utrudnienia w centrum miasta

Polska
Protest rolników w Poznaniu. Utrudnienia w centrum miasta
Polsat News
Protest rolników w Poznaniu

O godz. 9 rozpoczął się protest rolników w Poznaniu. Manifestanci zgromadzili się na ul. Roosevelta, na odcinku od mostu Teatralnego do ronda Kaponiera. Planowali ruszyć aleją Niepodległości pod Wielkopolski Urząd Wojewódzki na wiec kończący demonstrację.

Organizatorzy przekazali, że protest potrwa od godz. 9 do godz 11. Na ulice Poznania wjechała kolumna traktorów, więc kierowcy musza liczyć się z utrudnieniami - także po zakończeniu manifestacji.

Protest rolników w Poznaniu

Wydarzenie będzie miało wpływ na natężenie ruchu w centrum miasta i drogach dojazdowych - ostrzegła poznańska policja.

 

Wideo: Protest rolników w Poznaniu. Kolumny ciągników w centrum miasta

 

"Czasowe utrudnienia w ruchu mogą powstać także na drodze dojazdowej do Poznania z kierunku Suchego Lasu. Protestujący około godz. 8.00 ruszą z Golęczewa, skąd przejadą ul. Obornicką, Niestachowską, Żeromskiego, Dąbrowskiego, aż do miejsca odbywania się zgromadzenia" - przekazali mundurowi w komunikacie przed rozpoczęciem manifestacji.

 

ZOBACZ: Minister Siekierski z nową propozycją dla rolników. Będzie ustawa

 

Jak zaznaczono, funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu gdy zajdzie taka potrzeba. Zaapelowano również do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Wielki protest rolników w Warszawie

Z kolei na piątek (10.05) NSZZ "Solidarność" i NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" zapowiedziały kolejną demonstrację przeciwko Zielonemu Ładowi, tym razem w Warszawie.

 

- Rząd zamiast prowadzić dialog – już nawet nie pozoruje, że ten dialog prowadzi, ale kompletnie ten dialog został zerwany - komentował przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Jak dodał, podczas demonstracji mają być zbierane podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie Zielonego Ładu.

 

Protest zacznie się o godz. 12 na stołecznym Placu Zamkowym. Później rolnicy przejdą obok siedziby przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ul. Świętokrzyskiej, a następnie pod gmach Sejmu.

 

Uczestnicy planują przekazać unijnym przedstawicielom oraz marszałkowi Sejmu Szymonowi Hołowni specjalną petycję w sprawie odejścia od Zielonego Ładu i unijnej polityki ekologicznej. Protestujący rolnicy domagają się przede wszystkim:

  • likwidacji Zielonego Ładu,
  • zablokowania importu produktów rolnych z Ukrainy.
Nina Nowakowska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie