Hiszpania. Pielgrzymowali do Santiago de Compostela. Zaatakowała ich agresywna krowa

Świat
Hiszpania. Pielgrzymowali do Santiago de Compostela. Zaatakowała ich agresywna krowa
Flickr/Banc d'Imatges Infermeres/José Escan
Zdj. ilustracyjne/ Pielgrzymi po raz kolejny zostali zaatakowani przez agresywne zwierzęta

Dwóch hiszpańskich pielgrzymów zostało stratowanych przez krowę. Pątnicy zmierzali do katedry w Santiago de Compostela. Pech chciał, że trasa ich wędrówki przebiegała w pobliżu pastwiska, na którym wypasało się agresywne zwierzę. Poszkodowani trafili do szpitala, jeden z nich jest ciężko ranny. To kolejny w ciągu kilku tygodni atak krów na pielgrzymów.

Dwie osoby w wieku 64 i 69 lat zostały ranne po stratowaniu przez krowę. Do zdarzenia doszło w sobotę o 9 rano w pobliżu miejscowości Navarredonda de Salvatierra, na północnym zachodzie Hiszpanii - przekazał portal Salamanca Al Dia.

 

Zaatakowane osoby przemierzały popularny szlak dla pątników - Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) - prowadzący do katedry w Santiago de Compostela. Podkreślono, że w pobliżu miejsca ataku znajdują się obszerne pastwiska, na których wypasa się bydło.

Hiszpania. Szli do Santiago de Compostela. Atak nadszedł ze strony pastwiska

Poturbowani pielgrzymi zostali przetransportowani do szpitala w Salamance. Jedna z osób, której stan oceniono jako ciężki, trafiła do placówki przy pomocy helikoptera, druga została zawieziona karetką.

 

Lokalne służby podały, że trwa dochodzenie ustalające przyczyny ataku. Przekazano, że pątnicy zostali stratowani i wielokrotnie kopnięci przez agresywną krowę.

 

ZOBACZ: Hiszpania: Przyjechało kilkadziesiąt tysięcy wiernych. Procesje odwołane

 

Do podobnego zdarzenia doszło w marcu, również podczas pielgrzymki do Santiago de Compostela. Wówczas dwóch hiszpańskich pątników zostało zaatakowanych przez całe stado krów.

 

Pielgrzymi uratowali się i - poza silnym stresem - nie doznali większych uszczerbków na zdrowiu. 

 

Z relacji zaatakowanych wynikało, że natarcie zapoczątkowała krowa, w pobliżu której wypasały się młode cielęta. Osoby, które uciekły przed rozwścieczonymi zwierzętami na drzewo, uratował patrol hiszpańskiej żandarmerii.

Michał Blus / mak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie