Król Karol na symbolicznym spotkaniu. Pierwsze publiczne wystąpienie od diagnozy

Świat
Król Karol na symbolicznym spotkaniu. Pierwsze publiczne wystąpienie od diagnozy
PAP/EPA/TOLGA AKMEN
Pierwsza oficjalna wizyta króla Karola po diagnozie

Król Karol odbył swoją pierwszą publiczną wizytę po ogłoszeniu jego diagnozy. Stało się to po tym, jak lekarze uznali, że wyniki króla są na tyle "pozytywne", że może on powrócić do części swoich obowiązków. Monarcha chciał, aby jego pierwsze spotkanie było symboliczne i podnosiło świadomość w społeczeństwie, dlatego we wtorek odwiedził centrum onkologiczne.

Król Karol powrócił do części swoich obowiązków. We wtorek odbył swoją pierwszą oficjalną, publiczną wizytę po diagnozie. Król Wielkiej Brytanii odwiedził Macmillan Cancer Center przy szpitalu University College. Podczas wizyty monarcha zapoznał się zarówno ze specjalistami z dziedziny onkologii, jak i z pacjentami.  

 

ZOBACZ: Już bez podobizny Elżbiety II. Król Karol zobaczył nowe banknoty


Król Karol powiedział, że diagnoza to zawsze jest "lekki szok", wspomniał, że wciąż jest w trakcie leczenia, jednak zapewnił obywateli, że czuje się dobrze. - Wszystko w porządku, dziękuję bardzo, nie jest najgorzej - odpowiedział jednej z pacjentek.  


Podczas wizyty królowi towarzyszyła jego małżonka - królowa Kamila.  

Pierwsza publiczna wizyta po diagnozie. Symboliczny gest króla Karola

Jak przypomina brytyjski dziennik The Guardian, decyzja o powrocie króla do części jego obowiązków zapadła w piątek. Wówczas lekarze uznali, że wyniki króla są na tyle pozytywne, że może on powrócić do niektórych publicznych obowiązków


Monarcha miał zaznaczyć, że chce, aby jego pierwsza wizyta podniosła świadomość znaczenia raka i samej jego diagnozy. Przekazano, że "chciał pokazać, że można pracować z chorobą" oraz podkreślić, jak istotne jest wykrycie jej na wczesnym etapie.  

 

ZOBACZ: Stan zdrowia króla Karola III. Pałac Buckingham wydał komunikat


Przed oficjalną wizytą ogłoszono, że król stał się nowym patronem Cancer Research UK. Monarcha jest również wieloletnim patronem organizacji Macmillan Cancer Support - jej dyrektorka, Gemma Peters, była jedną z osób, które we wtorek spotkały się z królem i królową.

 
Podczas wizyty przemawiała również Pteres, która stwierdziła, że zachowanie króla "podnosi świadomość i zachęca miliony ludzi zmagających się z rakiem, aby szukali potrzebnego wsparcia".  

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie