Francja. Gerard Depardieu zatrzymany. Poważne oskarżenia wobec słynnego aktora

Świat
Francja. Gerard Depardieu zatrzymany. Poważne oskarżenia wobec słynnego aktora
commons.wikimedia.org/ fot. Siebbi
Gerard Depardieu zatrzymany

Legenda francuskiego kina zatrzymana. Gerard Depardieu trafił do aresztu po tym, jak dwie kobiety oskarżyły go o napaść seksualną. W przeszłości już kilkanaście kobiet związanych z przemysłem filmowym zgłaszało, że 75-letni dziś aktor dopuścił się wobec nich niestosownego zachowania.

W poniedziałek Gerard Depardieu został zatrzymany w trakcie przesłuchania przez francuską policję. Aktor pojawił się na komendzie w związku z oskarżeniami o napaść seksualną dwóch kobiet - podaje AFP.

 

Jedna z nich to scenografka - pracowali razem na planie filmowym "Volets Verts" Jeana Beckera w 2021 r. Kobieta w lutym br. zgłosiła, że kiedy chciała opuścić plan w prywatnym hotelu w Paryżu aktor zaczął ją obmacywać i wygłaszać nieprzyzwoite komentarze.

 

Druga kobieta, asystentka filmowa miała paść ofiarą molestowania na planie produkcji "Le magicien et les siamois" w reżyserii Jean-Pierre'a Mocky'ego w 2014 r. - przekazało AFP źródło w policji. Prawnicy aktora na razie nie wydali oświadczenia. 

Francja. Gerard Depardieu zatrzymany przez policję

Depardieu został już oskarżony o gwałt, a także o napaść na kilkanaście kobiet. Wszystkim tym oskarżeniom stanowczo zaprzeczał. 

 

ZOBACZ: Gerard Depardieu oskarżony o gwałt i napaść seksualną

 

Aktorka Anouk Grinberg, partnerka Depardieu w filmie "Volets Verts" w rozmowie z mediami stwierdziła, że aktor "od rana do wieczora raczył ich nieodpowiednimi komentarzami". - Kiedy producenci filmowi zatrudniają Depardieu do filmu, wiedzą, że zatrudniają agresora - powiedziała AFP.

 

Z powodu licznych oskarżeń francuski aktor, który od 2013 r. obywatelem rosyjskim, jesienią ubiegłego roku zawiesił swoją karierę filmową.

Aleksandra Kozyra / mak / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie