Para z Żelechowa podbija internet. Strażacy pokazali nagranie

Polska
Para z Żelechowa podbija internet. Strażacy pokazali nagranie
Facebook/OSP w Żelechowie
Grażka i Gacek razem wysiadują jaja

Grażka, Gacek i wysiadywane przez nich potomstwo zaskarbili sobie sympatię użytkowników mediów społecznościowych. Scenki z życia pary bocianów, która osiedliła na słupie przy OSP w mazowieckim Żelechowie regularnie publikują tamtejsi strażacy.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie (pow. garwoliński) od miesięcy przygotowywali się na powrót ulubionych bocianów. Z niecierpliwością wyczekiwani goście pojawili się na specjalnie przygotowanym słupie z gniazdem na początku kwietnia. 

 

Teraz dzięki transmisjom i nagraniom z OSP w Żelechowie wszyscy mogą śledzić perypetie "Żelechowskich Bocianów", czyli Grażki, Gacka i ich czterech (na razie) jaj. 

Para bocianów pod opieką OSP w Żelechowie. Grażka i Gacek

Jak przypominają strażacy w mediach społecznościowych, słup stanął przy OSP w marcu 2021 roku.

 

ZOBACZ: Kangur w Tatrach. Zwierzę przetrwało zimę

 

"Rok za rokiem wyczekiwaliśmy symbolu wiosny jak i naszej okolicy. Żeby każdy mógł to śledzić założyliśmy sobie już wtedy, że podzielimy się na żywo relacją z naszego gniazda. Wiele osób po drodze nas wspierało za co dziękujemy. Jeszcze więcej przeszkód pod nogi się sypało ale wygląda na to że mamy to!!!!" - czytamy na Facebooku OSP w Żelichowie z linkiem do nagrania z przylotem bocianów. 

 

Kilka dni temu straży podzielili się nagraniem Grażki i Gacka wymieniających się przy czuwaniu nad jajami. "Piękne przywitanie Żelechowskich Bocianów. Zmiana warty na jajkach" - czytamy w opisie filmu z głośnym klekotaniem pary oczekujących na wyklucie potomstwa rodziców. 

 

ZOBACZ: Usunęli ze słupa bocianie gniazdo. PGE tłumaczy

 

Pierwsze małe bociany mają wykluć się w połowie maja. Strażacy przypominają, by samodzielnie nie dokarmiać bocianów. 

 

Aleksandra Kozyra / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie