Szczecin. Zderzenie brytyjskich pojazdów wojskowych. Ranni żołnierze

Polska
Szczecin. Zderzenie brytyjskich pojazdów wojskowych. Ranni żołnierze
PAP/Marcin Bielecki
Zderzenie brytyjskich pojazdów wojskowych w Szczecinie

W Szczecinie na drodze w kierunku Stargardu zderzyły się jadące w kolumnie brytyjskie pojazdy wojskowe. W wypadku poszkodowanych zostało pięcioro żołnierzy, którzy trafili do szpitala. Uszkodzone są trzy pojazdy.

Do zdarzenia doszło po godz. 17 na Szosie Stargardzkiej w Szczecinie, w kierunku Stargardu. Zderzyły się ze sobą trzy - jadące za sobą - brytyjskie pojazdy wojskowe.

Wypadek pojazdów wojskowych w Szczecinie. Aktualne informacje

Początkowo pojawiły się informacje o dwóch poszkodowanych osobach. - Jedna osoba była zakleszczona, została przekazana do Zespołu Ratownictwa Medycznego - powiedział w rozmowie z Interią Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej. 

 

Jednak przed godziną 20 okazało się, że poszkodowanych jest więcej. - Na miejsce przyjechały trzy zespoły ratownictwa medycznego. Znajdowało się tam pięcioro poszkodowanych, czterech mężczyzn i kobieta - poinformowała Natalia Dorochowicz, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

 

ZOBACZ: Wojsko z ogłoszeniem do wszystkich Polaków. "Już 11 maja"

 

Biorący udział w zdarzeniu doznali urazów nóg oraz pleców. - Wszyscy pacjenci są przytomni, w stanie stabilnym i nic nie zagraża ich życiu - podała Dorochowicz. 

 

Na miejscu oprócz czterech zastępów straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, interweniowała także Żandarmeria Wojskowa. Po zdarzeniu na trasie utworzyły się korki.

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie