Zderzenie helikopterów wojskowych. Do wypadku doszło w trakcie prób

Świat
Zderzenie helikopterów wojskowych. Do wypadku doszło w trakcie prób
PAP/EPA/Perak's Fire and Rescue Department / HANDOUT
Wypadek helikopterów w Malezji

10 osób zginęło w wyniku wypadku do jakiego doszło podczas próby parady morskiej malezyjskiej marynarki wojennej. W trakcie wykonywania jednego z manewrów, w powietrzu, zderzyły się dwa wojskowe helikoptery AgustaWestland AW139 i Eurocopter Fennec.

Jak poinformowano w specjalnym oświadczeniu, do tragicznego w skutkach incydentu doszło o godzinie 9:32 (3:32 w Polsce - red.) na terytorium bazy marynarki wojennej Lamut w zachodnim stanie Perak w Malezji.

 

W trakcie ćwiczeń wykonywanych przed zbliżającą się paradą morską, piloci helikopterów nie zauważyli się wzajemnie. To spowodowało zderzenie maszyn i upadek na ziemię.

 

Jak przekazał minister obrony Malezji Mahomed Khaled Nordin obecnie na miejscu działają służby, które prowadzą dochodzenie w celu ustalenia dokładnych przyczyn wypadku. Trwa także identyfikacja tożsamości wszystkich dziesięciu osób, które zginęły w wypadku. Wiadomo, że były to osoby poniżej 40 roku życia.

 

ZOBACZ: Malezja. Samochód uderzył w małego słonia. W odwecie stado zwierząt zaatakowało auto

 

Załogi śmigłowców wojskowych AgustaWestland AW139 i Eurocopter Fennec przygotowywały się do parady z okazji 90. rocznicy powstania Królewskiej Marynarki Wojennej Malezji. Wydarzenie ma się odbyć w najbliższą sobotę.

Tragiczny wypadek helikopterów wojskowych. Premier Malezji: Rozdzierająca serce tragedia

Na dramatyczne wydarzenia w bazie Lamut zareagował między innymi premier Malezji Anwar Ibrahim. Polityk przekazał kondolencje rodzinom ofiar, a także potwierdził doniesienia o wszczęciu śledztwa.

 

"Naród opłakuje rozdzierającą serce i duszę tragedię związaną z katastrofą dwóch helikopterów w bazie Lamut. Kondolencje dla wszystkich rodzin ofiar i modlitwa o siłę do stawienia czoła tej katastrofie" - napisał.

 

ZOBACZ: Malezja: Katastrofa prywatnego samolotu. Nie żyje 10 osób

 

"Poinformowano mnie, że Ministerstwo Obrony, a zwłaszcza Królewska Marynarka Wojenna Malezji przeprowadzi natychmiastowe dochodzenie w celu ustalenia przyczyny katastrofy" - dodał.

Marcin Jan Orłowski / sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie