Malezja. Samochód uderzył w małego słonia. W odwecie stado zwierząt zaatakowało auto

Świat
Malezja. Samochód uderzył w małego słonia. W odwecie stado zwierząt zaatakowało auto
pixabay
Zdj. ilustracyjne/ Stado słoni zaatakowało auto w Malezji

Grupa dzikich słoni w Malezji uszkodziła samochód na autostradzie. Do ataku zwierząt doszło po tym, jak auto uderzyło w młodego słonia. W pojeździe znajdowały się trzy osoby. Jak przekazały lokalne władze, rodzinie udało się wyjść cało z incydentu.

Rodzina jechała autem w niedzielę główną autostradą z wyspy Penang do północno-wschodniego nadmorskiego stanu Terengganu, gdy około godziny 19:35 czasu lokalnego uderzył w słoniątko - przekazał portal BBC.

 

W aucie znajdował się 48-letni mężczyzna wraz z żoną i 23-letnim synem. Jak dodano, wówczas na drodze panowała mżawka i mgła, a samochód wjeżdżał w łuk na trasie.

 

- Samochód uderzył w młode zwierzę, które szło drogą ze stadem - powiedział Zulkifli Mahmood, nadinspektor policji w dystrykcie Gerik. Dodał, że po uderzeniu młode upadło na ziemię.

 

- Widząc to, pozostałe pięć słoni rzuciło się w kierunku samochodu i zaczęło go tratować - przekazał policjant.

 

Auto zostało uszkodzone z przodu i boków. Zwierzęta wybiły również szyby. Na szczęście, ludzie znajdujący się w środku auta, wyszli cało z ataku. Jak wynika z relacji służb, stado opuściło obszar po tym, jak młode wstało.

Malezja. Incydenty ze słoniami na autostradach. Zwierzęta poszukują pożywienia

W wyniku szybkiego rozwoju autostrad w Malezji, dzikie słonie na całym półwyspie straciły znaczną część lasów - twierdzą obrońcy przyrody. To zmusiło wiele z dzikich zwierząt do wychodzenia na drogi w celu poszukiwaniu pożywienia.


W związku z ostatnim wypadkiem policja w Gerik ostrzegła kierowców, aby zachowali większą ostrożność na autostradach, ponieważ stada słoni regularnie wędrują po okolicy.

 

ZOBACZ: Malezja. Trzy węże gnieździły się pod dachem. Nagranie bije rekordy na Twitterze

 

W maju 2022 r. zauważono samotnego dorosłego słonia spacerującego wzdłuż autostrady. Było to również w obszarze Gerik.

 

W 2020 r. zaniepokojony dorosły słoń zaatakował samochód, który podróżował autostradą w tym samym regionie Malezji. Policja uznała, że słoń spanikował po tym, jak kilka pojazdów zaczęło na niego trąbić.

mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie