Wyniki wyborów samorządowych. Radom zdecydował. Fotel prezydenta obronił Radosław Witkowski

Polska
Wyniki wyborów samorządowych. Radom zdecydował. Fotel prezydenta obronił Radosław Witkowski
PAP/Piotr Polak
Radosław Witkowski zwycięzcą wyborów w Radomiu - wynika z sondażu

Trzecią kadencję na stanowisku prezydenta Radomia zapewnił sobie Radosław Witkowski. Po przeliczeniu głosów ze wszystkich obwodów uzyskał wynik 54,58 proc. Jego rywalem był Artur Standowicz.

Rezultat oznacza, że Radosław Witkowski wywalczył trzecią kadencję prezydenta Radomia. W wyborach poparł go Radomski Pakt Samorządowy podpisany przez KO, Polskę 2050, PSL, Nową Lewicę i Stowarzyszenie Bezpartyjni Radomianie.

Radosław Witkowski nadal prezydentem Radomia. Kim jest?

Witkowski w latach 2007-2014 był posłem Platformy Obywatelskiej, a od 2014 r. jest prezydentem Radomia. W 2014 r. w drugiej turze wyborów prezydenckich pokonał ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Kosztowniaka z PiS.

 

W wyborach samorządowych w 2018 r. zwyciężył w drugiej turze z kandydatem PiS Wojciechem Skurkiewiczem. Witkowskiego poparło wówczas 53 proc. głosujących, otrzymał 46 650 głosów.

 

ZOBACZ: Wybory samorządowe 2024. Wyniki z Kielc. Agata Wojda nową prezydent

 

Artur Standowicz w latach 2016-2023 pełnił funkcję wicewojewody mazowieckiego. Wcześniej był m.in. asystentem Jacka Sasina w czasie, gdy ten był wojewodą mazowieckim.

 

Przez 8 lat kierował kancelarią prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka (PiS), krótko był także sekretarzem gminy Jastrzębia w woj. mazowieckim.

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie