Wybory samorządowe 2024. Wyniki z Kielc. Agata Wojda nową prezydent

Polska
Wybory samorządowe 2024. Wyniki z Kielc. Agata Wojda nową prezydent
PAP/Piotr Polak / Facebook/Marcin Stępniewski
Agata Wojda i Marcin Stępniewski stoczyli bój o fotel prezydenta Kielc

Agata Wojda została prezydentem Kielc. Z danych PKW wynika, że głos na zwyciężczynię oddało 56,54 proc. wyborców. Jej kontrkandydat Marcin Stępniewski otrzymał 43,46 proc. poparcia.

W drugiej turze wyborów na prezydenta Kielc zmierzyli się Agata Wojda z Platformy Obywatelskiej, która przed dwoma tygodniami uzyskała poparcie na poziomie 33,63 proc. i Marcin Stępniewski z Prawa i Sprawiedliwości, który mógł liczyć na głosy 25,05 proc. wyborców.

 

W niedzielę najwięcej głosów zapewniła sobie Wojda, a to oznacza, że zastąpi dotychczasowego prezydenta Kielc Bogdana Wentę, który zrezygnował z udziału w wyborach. 

Kim jest Agata Wojda? Sondaż wskazuje, że będzie prezydentem Kielc

Agata Wojda, szefowa kieleckich struktur Platformy Obywatelskiej wróci do kieleckiego ratusza. 42-latka wcześniej pracowała tam jako wiceprezydent miasta. Funkcję tę pełniła od kwietnia 2021 roku do lipca 2023. W latach 2010-2011 była kielecką radną.

 

ZOBACZ: Sondażowe wyniki wyborów samorządowych. Kraków, Wrocław i Rzeszów - badanie exit poll

 

Jej kontrkandydat Marcin Stępniewski ma 31 lat. W 2018 roku uzyskał mandat radnego z listy PiS. Dwa lata później został doradcą wojewody świętokrzyskiego, a we wrześniu 2021 roku został zastępcą Świętokrzyskiego Komendanta ŚWK OHP w Kielcach.

Artur Pokorski / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie