USA. Ocean wyrzucił na brzeg tajemniczy przedmiot. Zaskakujące ustalenia

Świat
USA. Ocean wyrzucił na brzeg tajemniczy przedmiot. Zaskakujące ustalenia
National Park Service/Hohman, NPS Archives/Wikimedia Commons/Egorova Svetlana
Tajemniczy przedmiot w parku Cape Cod

Na plaży półwyspu Cape Cod odkryto nietypowy przedmiot, przypominający ogromne metalowe cygaro albo kadłub niewielkiego samolotu. Jak ustalili historycy urządzenie ma kilkadziesiąt lat i należało do amerykańskiej armii.

Na początku kwietnia pracownicy zajmujący się utrzymaniem plaży ma półwyspie Cape Cod w amerykańskim Massachusetts odkryli nietypowy obiekt, który ocean wyrzucił na brzeg.

 

Pracownicy zdecydowali się zabezpieczyć przedmiot, zanim burza porwie go ponownie do wody. Obiekt był duży, wyglądał na stary i przypominał kadłub samolotu.

 

Historyk pracujący dla parku Cape Cod ustalił, że to rzeczywiście statek powietrzny, a konkretnie RCAT, czyli Remote Control Aerial Target (zdalnie sterowny cel powietrzny - red.).

Ściśle tajny dron sprzed lat

"RCAT był dronem używanym do ćwiczeń strzeleckich podczas szkolenia przeciwlotniczego w pobliżu plaży Marconi na byłym obozie szkoleniowym dla wojska Stanów Zjednoczonych w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku" - wyjaśnia w komunikacie park Cape Cod.

 

ZOBACZ: USA. Słoń uciekł z cyrku. Urządził sobie spacer po mieście

 

Sprawę odkrycia opisuje portal stacji Fox News. W artykule wskazano, że niegdyś najnowocześniejszy program dronowy miał klauzulę "ściśle tajne".

 

Drony tego typu posiadały własne silniki, były wystrzeliwane z katapulty i sterowane radiowo. Posiadały zbiornik paliwa, więc gdy ćwicząca obrona przeciwlotnicza trafiła w obiekt, dochodziło do widowiskowej eksplozji.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie