Najpierw Magellan, teraz Kokosanka. Pingwin z gdańskiego zoo podbił serca internautów

Polska
Najpierw Magellan, teraz Kokosanka. Pingwin z gdańskiego zoo podbił serca internautów
Gdańsk Ogród Zoologiczny
Kokosanka jest pingwinem albinosem

Kokosanka - samica pingwina przylądkowego z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego - została wybrana przez internautów Pingwinem Roku 2024 w konkursie "March Of The Penguin Madness". Swój sukces celebrowała wraz z kompanami z wybiegu, wspólnie zajadając się tortem ze śledzi.

Niedawno Polacy mogli szczycić się tym, że manul Magellan z poznańskiego ogrodu zoologicznego został uznany za najpiękniejszego przedstawiciela swojego gatunku na świecie. Teraz do listy powodów do narodowej dumy można dopisać fakt, że nad Wisłą, a dokładniej w Gdańsku, mieszka najpopularniejszy pingwin na całej planecie.

Najpierw Magellan, teraz Kokosanka

Kokosanka, bo o niej mowa, jest jednym z ponad 80 pingwinów przylądkowych, które zamieszkują trójmiejskie zoo. Wykluła się w 2018 roku i już wtedy było wiadomo, że jest wyjątkowa. Kokosanka jest bowiem albinoską, przez co odróżnia się wyglądem od pozostałych okazów, z którymi dzieli wybieg. W żadnym innym zoo na świecie nie ma tak wyjątkowego pingwina.

 

WIDEO: Oto najpopularniejszy pingwin na świecie. Mieszka w Polsce

 

Jej unikatowość docenili internauci. Swoimi głosami w konkursie "March Of The Penguin Madness" przyznali jej koronę Pingwina Roku 2024.

 

ZOBACZ: Manul roku wybrany. Poznański Magellan pokonał wszystkich

Najpopularniejszy pingwin świata mieszka w Gdańsku

Głosowanie zakończyło się w piątek 19 kwietnia. Kokosanka otrzymała ponad 90 tysięcy głosów, pokonując pingwina królewskiego imieniem Littlefoot z ogrodu zoologicznego w Kansas City, a także Pearl - pisklę pingwina cesarskiego z SeaWorld w San Diego.

 

Z okazji międzynarodowego sukcesu pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego przygotowali dla swojej podopiecznej tort ze śledzi, który Kokosanka zjadła wraz z kolegami i koleżankami.

Kajetan Leśniak / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie