Manul roku wybrany. Poznański Magellan pokonał wszystkich

Polska
Manul roku wybrany. Poznański Magellan pokonał wszystkich
Facebook/ Zoo Poznań Official Site
Magellan wybrany Manulem Roku

W finale plebiscytu na manula roku wygrał Magellan z poznańskiego zoo. Jego rywalem był Bol z Japonii. Głosowanie, które zwróciło uwagę internautów, zakończyło się we wtorek wieczorem. Wcześniej w półfinale polski kot pokonał niemieckiego reprezentanta.

"Mamy championa. Jesteście Państwo wielcy! Magellan najważniejszym i najpiękniejszym manulem świata 2023! Teraz musimy mu statek ufundować, no musimy" - przekazało we wtorek wieczorem poznańskie zoo w mediach społecznościowych. 


Plebiscyt na manula roku prowadzony był na profilu Daily Mantle na portalu X (dawniej Twitter) i wywołał prawdziwą "manulomanię" wśród internautów. 

Manul Roku wybrany. "Historyczne zwycięstwo Polski"

"Historyczne zwycięstwo Polski, a jeszcze większe dla małego Magellana, któremu udało się uciec z poznańskiego zoo w 2020 roku" - podał Daily Mantle.


W trakcie trwania plebiscytu poznańskie zoo zachęcało do głosowania na Magellana. "Na naszych oczach zmienia się historia świata, układ geopolityczny! Polska pokonuje największe mocarstwa - i to na drodze pokojowej - jedną łapą manula Magellana. Możecie stać się współtwórcami tego historycznego i patriotycznego momentu! Głosujmy na Magellana, świat mamy u stóp" - wskazywano.

 

Zoo przy okazji informowało również, że powstała specjalna zbiórka, z której zebrane fundusze zostaną przeznaczone na budowę wybiegu-statku dla Magellana.

 


Finałowe głosowanie odbyło się we wtorek. Magellan na ostatniej prostej rywalizował z Bolem z Japonii. Łącznie na Magellana oddano 130 tys. głosów, co przełożyło się na wygraną. 


Plebiscyt na manula roku rozpoczął się pod koniec listopada. W konkursie rywalizowało ze sobą 40 manuli. O samym Magellanie z poznańskiego zoo już wcześniej było można usłyszeć, gdy w 2020 roku uciekł z ogrodu i przez kilka dni żył na wolności. Ostatecznie udało się go odnaleźć.  

 

Manule stepowe to gatunek kotów drapieżnych, który zamieszkuje głównie górskie obszary Azji. Charakteryzują się gęstym futrem, szarym kolorem oraz szeroką głową z małymi uszami.

anw/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie