Tragiczny wypadek w Oławie. Zginęli młodzi strażacy

Polska
Tragiczny wypadek w Oławie. Zginęli młodzi strażacy
Zdj. ilustracyjne/OSP Bystrzyca
Obie ofiary to czynni druhowie ochotniczych straży pożarnych.

Dwoje strażaków OSP - 20-letnia kobieta i 23-letni mężczyzna zginęli w tragicznym wypadku, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek w Oławie. "Dzisiaj we wszystkich remizach położonych na terenie gminy Oława zawyją syreny" - przekazał urząd.

Asp. szt. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie przekazała, że do wypadku doszło w nocy około godz. 2:35 tuż przy wyjeździe z miasta. 

Wypadek w Oławie. Nie żyje dwoje strażaków

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki Subaru z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z poruszającą się prawidło ciężarówką - powiedziała asp. sztab. Polerowicz. 

 

W wyniku odniesionych obrażeń w wypadku zginęła 20-letnia kobieta, która prowadziła auto oraz 23-letni pasażer. Trzecia osoba podróżująca autem - 25-latek - trafił do szpitala. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy.

Zginęło dwoje strażaków. Zawyją syreny

Obie ofiary to czynni druhowie ochotniczych straży pożarnych. 20-latka służyła w OSP Siecieborowice, a 23-latek w OSP Bystrzyca.

 

"Aby oddać hołd tragicznie zmarłym druhom, dzisiaj we wszystkich remizach położonych na terenie gminy Oława zawyją syreny" - przekazał w mediach społecznościowych Urząd Gminy Oława.

 

"W tych smutnych chwilach wójt gminy Oława Artur Piotrowski wraz z pracownikami Urzędu Gminy Oława pragnie złożyć rodzinie i przyjaciołom serdeczne wyrazy współczucia i słowa otuchy. Łączymy się z Państwem w bólu i żałobie, jednocześnie życząc siły i wytrwałości" - dodano.

Paulina Godlewska / sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie