II tura wyborów samorządowych 2024. Wieczór wyborczy w Polsat News

Polska
II tura wyborów samorządowych 2024. Wieczór wyborczy w Polsat News
Polsat News
"Polska wybiera" - wybory samorządowe 2024

21 kwietnia od 20:30 wieczór wyborczy "Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024", a w nim wyniki sondażowe głosowania II tury w wyborach prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Najgorętsze pojedynki to starcia we Wrocławiu, w Krakowie i Rzeszowie.

Łącznie 748 pojedynków w miejscowościach całej Polski, w tym w 60 miastach prezydenckich, z czego 9 w miastach wojewódzkich - a opowiemy o tym w polsatnews.pl, Interia.pl, Polsacie News, Wydarzeniach 24 i Polsacie News Polityka.

 

Już w niedzielę 21 kwietnia w kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 20:30 wszystko o wyborach samorządowych 2024. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O 21:00 - poznamy wyniki sondażu exit poll.

Wybory samorządowe 2024. Wieczór wyborczy w Polsat News

Gospodarzami wieczoru wyborczego będą Piotr Witwicki - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący "Wydarzenia" i "Gościa Wydarzeń", redaktor naczelny Interia.pl oraz Katarzyna Zdanowicz - dziennikarka Polsatu News i "Wydarzeń" oraz autorka podcastów "Między wersami" w Interii.

 

ZOBACZ: Wybory samorządowe 2024. Kiedy druga tura? Jak głosować?

 

W trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzenia 24 i Polsat News Polityka poznamy wyniki exit poll z Krakowa, Rzeszowa oraz Wrocławia. To w tych miastach odbędą się najbardziej interesujące pojedynki polityczne. 

 

Wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje również na Polsatnews.pl oraz Interii.

 

- Przed nami kolejny gorący polityczny wieczór, czyli druga tura wyborów samorządowych. Nasi reporterzy będą tam, gdzie pojedynki są bardzo wyrównane i do ostatniej chwili toczy się batalia o każdy głos. Od 20:30 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w Internecie - mówi Piotr Witwicki.

"Polska Wybiera". Najnowsze informacje z II tury wyborów samorządowych

Igor Sokołowski - prowadzący "Wydarzenia 15:50" będzie analizował m.in. wyniki exit poll, dane statystyczne, czyli jak rozkładały się głosy wyborców poszczególnych grup wiekowych, jak głosowali mężczyźni, a jak kobiety.

 

Reporterzy Polsat News i Interii będą obecni w sztabach wyborczych i stamtąd przekażą widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Będą też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

 

ZOBACZ: Druga tura wyborów samorządowych 2024. Gdzie ponowne głosowanie?

 

Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o 21:00 na antenach kanałów informacyjnych pokażemy pierwsze wyniki sondażu exit poll. Będą one zawierały informacje o frekwencji i procentowym poparciu poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w trzech miastach Polski (Krakowa, Wrocławia i Rzeszowa).

 

W portalu Interia pokażemy transmisję wieczoru wyborczego w Polsat News, a także wizualizacje wyników pojedynków prezydenckich w miastach, w których będzie exit poll, a następnie będziemy rozszerzać listę miast, korzystając z wyników na stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Nie zabraknie też ciekawostek demograficznych (na podstawie exit poll) i komentarzy na gorąco.

 

Wieczór wyborczy będzie realizowany w studiu na ulicy Łubinowej w Warszawie z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

"Polska Wybrała" Specjalne wydanie w poniedziałek w Polsat News

22 kwietnia (poniedziałek) od godz. 6:00 zapraszamy do Polsat News na specjalne wydanie Nowego Dnia - "Polska Wybrała"

 

Karolina Soczewka i Bartosz Kwiatek podsumują jak głosowali Polacy w wyborach samorządowych. Kogo - według sondaży exit poll wybrali do pełnienia funkcji radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i czy w samorządach lokalnych zmienił się układ sił. Michał Stela przeprowadzi analizę wyników spływających z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.

 

Codziennie Polsat News średnio oglądają trzy miliony widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 7,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne - Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat News Polityka oraz codziennie kilka wydań "Wydarzeń".

 

Informacje Polsatu to także silna część internetowa - poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie prawie 24 mln mieszkańców Polski, co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat - kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

red. / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie