Turyści nie powinni narzekać. Te miasta pachną najlepiej

Świat
Turyści nie powinni narzekać. Te miasta pachną najlepiej
Flickr
Wybrano najlepiej pachnące miasto na świecie

Stolica Grecji znalazła się wśród miast, które - jak wynika z rankingu - pachną najlepiej w Europie. Tuż za Atenami uplasowały się kolejno Paryż i Zurych. Portal opisujący wyniki podkreślił jednak, że mieszkańcy zapewne mieliby wątpliwości, czy nad greckim miastem unoszą się zapachy, które faktycznie zasługują na docenienie.

Stolica Grecji jest najlepiej pachnącym miastem w Europie - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę z wyrobami tytoniowymi Haypp. Ateny uzyskały wynik 8,3 w 10-stopniowej skali.

Ateny pachną najlepiej w Europie 

Badacze docenili unoszące się w powietrzu zapachy, takie jak m.in. aromat świeżych ziół i greckich wypiekanych produktów.

 

Opisywano, że Ateny to także "kwiatowy raj", w którym na 10 kilometrach kwadratowych przypada średnio 31 kwiaciarni i 22 perfumerii. 

 

ZOBACZ: Japonia: Popularna sieć fast food wypuszcza własne perfumy. Nietypowy zapach

 

Wśród innych miast, których zapachy również doceniono, znalazły się: Paryż, Zurych, Dublin, Luksemburg, Nikozja, Kopenhaga, Bukareszt, Valetta i Amsterdam.

Ateny na podium. Mieszkańcy mogliby mieć wątpliwości 

Jednak - jak podkreśla serwis Greek Reporter - mieszkańcy miasta mogliby mieć wątpliwości co do słuszności przyznania pierwszego miejsca Atenom. Choć w stolicy Grecji nie ma problemów z regularną wywózką śmieci, a turystyczne rejony są "dość czyste", tego samego nie można powiedzieć o mniej obleganych, często zaniedbanych obszarach.

 

ZOBACZ: Australia. List wegan do sąsiada wywołał kontrowersje. Poszło o zapach mięsa

 

Większość mieszkańców - jak twierdzi portal - uważa, że jakość powietrza jest słabym punktem Aten.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie