Premier uderza w Mateusza Morawieckiego. "Głupie kłamstwo"

Polska
Premier uderza w Mateusza Morawieckiego. "Głupie kłamstwo"
Radek Pietruszka/Marcin Obara/PAP
Premier Donald Tusk uderzył w Mateusza Morawieckiego. Polityk PiS odpwoiedział

"Mateusz Morawiecki odpowiada jako były premier za sprowadzenie setek tysięcy przybyszów z Afryki i Azji do Polski" - zarzucił politykowi PiS szef rządu. Donald Tusk stwierdził, że były premier "usiłuje nieudolnie grać rolę twardziela". Wpis szefa rządu nie pozostał bez odpowiedzi. "Widzę, że forma spada, bo manipulacje coraz słabsze" - zareagował Morawiecki.

Premier Donald Tusk zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym porusza kwestię migracji.

 

"Mateusz Morawiecki odpowiada jako były premier za sprowadzenie setek tysięcy przybyszów z Afryki i Azji do Polski" - napisał szef rządu.

Premier: Morawiecki próbuje grać rolę twardziela

Według Tuska polityk PiS "dziś usiłuje nieudolnie zagrać rolę twardziela w sprawie migracji". "Mateuszu, od kłamstwa gorsze jest tylko głupie kłamstwo" - zwrócił się do Morawieckiego premier.

 

Wkrótce pod wpisem Tuska pojawiła się odpowiedź polityka PiS.

 

"Panie Donaldzie, widzę, że forma spada, bo manipulacje coraz słabsze" - ocenił Morawiecki.

Polityk PiS odpowiada

"Proponuję, żeby zamiast szukaniem poklasku w mediach społecznościowych zajął się pan zamykanymi w Polsce fabrykami, o których głośno ostatnio w mediach" - zwrócił się do szefa rządu były premier.

 

ZOBACZ: Donald Tusk: Płacimy cenę za czasy, kiedy Antoni Macierewicz był szefem MON

 

Morawiecki zapytał Tuska o sprawę Centralnego Portu Komunikacyjnego. "Czy Pana urzędnicy nauczyli się już załączać odpowiednie mapki ws. CPK czy dalej będziecie robić z Polaków głupków?" - napisał polityk PiS.

Spór o migrację

We wtorek Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim w Brukseli mówił, że "Donald Tusk jest zwolennikiem paktu migracyjnego, czego najlepszy dowód dał poprzez tzw. unieważnienie referendum".

 

Polityk ocenił, że gdyby było inaczej, to Tusk wezwałby, aby opowiedzieć się przeciwko paktowi w referendum. - W Polsce przeciwko (temu paktowi - red.) głosowało 10 mln ludzi - mówił były premier.
 

Parlament Europejski w ubiegłym tygodniu zatwierdził pakt migracyjny. Sprzeciwili się temu m.in. europosłowie z PO, PSL i PiS. Reforma zakłada udzielanie wsparcia krajom mierzącym się z kryzysem migracyjnym.

Marta Stępień / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie