Ogromne załamanie pogody. W tych regionach pojawi się śnieg i mróz

Pogoda Aleksandra Boryń / sgo / polsatnews.pl
Ogromne załamanie pogody. W tych regionach pojawi się śnieg i mróz
Flickr.com
Zima wraca do Polski

W ciągu najbliższych dni czeka nas ogromne załamanie pogody. Temperatury przekraczające 20 stopni Celsjusza zamienią się w przymrozki, a przygrzewające słońce zastąpi śnieg. Słupki rtęci mogą zatrzymać się nawet w okolicach 5 stopni poniżej zera.

Pogoda podczas kilku ostatnich dni była niczym zapowiedź słonecznego lata, tymczasem mieszkańcy Polski powinni przygotować się na powrót zimy. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach czekają nas ekstremalnie niskie temperatury - jak na tę porę - oraz śnieg

Ujemne temperatury i śnieg wracają do Polski

We wtorek mogą pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze, szczególnie na północy oraz w zachodniej połowie kraju. Możliwy jest także opad krupy śnieżnej, a na północy oraz w obszarach podgórskich także deszczu ze śniegiem. W wysokich partiach gór spadnie śnieg w wysokości 2-5 cm. Temperatura będzie się wahać od 7 do 12 stopni. W Tatrach możliwe zawieje śnieżne.

 

ZOBACZ: Deszcz, śnieg, wiatr, zachmurzenie i sporo słońca. Pogoda na wtorek


Ponadto lokalnie na południu możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Wieczorem temperatura minimalna spadnie poniżej zera, lokalnie przy gruncie możliwe spadki nawet do -3 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków północnych, tylko w południowej części kraju zachodni i południowo-zachodni.

Będą przymrozki 

Z kolei w środę w ciągu dnia IMGW przewiduje przelotne opady deszczu, a lokalnie może spaść deszcz ze śniegiem. Możliwa też krupa śnieżna, a wysoko w górach śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie 7 stopni w północnej części kraju oraz w obszarach podgórskich Karpat. W pozostałych regionach słupki rtęci pokażą od 8 do 12 stopni. 


W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami w centrum i na południu będzie duże zachmurzenie i wtedy mogą wystąpić opady deszczu. W rejonach podgórskich możliwy deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach śnieg. Temperatura będzie się wahać od -1 do 4 stopni, jednak na obszarze całego kraju przy gruncie możliwe spadki do -4 stopni.

 

Ochłodzenie obejmie większość regionów kraju. Najdłużej utrzyma się w województwach północnych i wschodnich, gdzie przymrozki mogą pojawiać się nawet do poniedziałku.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie