Deszcz, śnieg, wiatr, zachmurzenie i sporo słońca. Pogoda na wtorek

Pogoda
Deszcz, śnieg, wiatr, zachmurzenie i sporo słońca. Pogoda na wtorek
Pixabay/https://www.wxcharts.com/
Pogoda na wtorek

Pogodowy rollercoaster trwa w najlepsze. Dzisiejszego dnia bardzo trudno będzie wskazać region Polski, którego mieszkańcy mogliby się cieszyć choćby w miarę przyjazną, pogodną aurą. Wręcz przeciwnie – pogoda we wtorek da nam się dość mocno we znaki.

Już od świtu nad całym Pomorzem, Warmią, Mazurami i Podlasiem będzie przetaczał się mokry front, który ściągnie nad tę część Polski sporo deszczu. Za nim, gdy temperatura odczuwalna będzie bardzo niska, podążą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nie możemy wykluczyć, że na Pomorzu Gdańskim krajobraz na kilka godzin się zabieli. 

Zimny poranek z ulewami, opadami śniegu i… słońcem

W tym samym czasie mieszkańcy województwa lubuskiego, Dolnego Śląska, Wielkopolski, Opolszczyzny, Górnego Śląska i ziemi łódzkiej będą cieszyć się pięknym, niemal w stu procentach wolnym od chmur, niebem. W pozostałych regionach, ze szczególnym wskazaniem na Małopolskę, Podkarpacie i Lubelszczyznę pochmurnie, jednak padać nie powinno. 

 

ZOBACZ: Pogoda na poniedziałek. Przed nami spore ochłodzenie


Warto jednak odnotować, że w całym paśmie Karpat, od Beskidu Śląskiego aż po Bieszczady, możliwy deszcz ze śniegiem lub śnieg. Niektóre modele prognozują też ulewy w Bieszczadach, choć warto postawić tutaj pewien znak zapytania. 


Co z temperaturami? Pogoda we wtorek raczej nie będzie nas rozpieszczać. Krótko po wschodzie słońca w pasie województw zachodnich i północnych od 5 do 7 stopni Celsjusza. Cieplej w centrum, na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu – tam 9-11°C. W centrum oraz na Warmii, Mazurach i Podlasiu będzie mocno wiało. 

Popołudnie pod znakiem chmur, deszczu i deszczu ze śniegiem

Niestety, ale wtorkowa pogoda nie będzie nas rozpieszczać także w godzinach popołudniowych. Wręcz przeciwnie – niemal w całej Polsce dominować będzie zachmurzenie. Lokalne rozpogodzenia możliwe tylko na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i w województwie kujawsko-pomorskim.

 

ZOBACZ: Pogoda na wakacje 2024. IMGW pokazało prognozy

 

Będzie chłodno, a patrząc z perspektywy minionego weekendu, zimno. W niemal całej Polsce od 8 do 11 stopni Celsjusza. Niższe wskazania na termometrach zobaczą mieszkańcy Pomorza: tam tylko 5-6 kresek na plusie. W Tatrach i Pieninach wręcz zimowo: tam okolice 0-2°C. 


Opady deszczu i deszczu ze śniegiem spodziewane na Pomorzu, Warmii, Mazurach i na Podlasiu. Nie możemy też wykluczyć, że poprószy na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – tam jednak opad będzie miał charakter zanikający.

Noc ładna na wschodzie i w centrum, pochmurna na północy i zachodzie

Po zachodzie słońca temperatury w całym kraju będą wyrównane. Spodziewamy się 3-4 stopni Celsjusza. Warto zwrócić uwagę na to, że w górach wrócą niewielkie przymrozki, najpewniej zbliżone do -1 st. C. 


Piękna, bezchmurna noc zapowiada się:

  • na Mazowszu,
  • na Lubelszczyźnie,
  • na Podkarpaciu,
  • w Małopolsce,
  • na Górnym Śląsku,
  • we wschodniej części Opolszczyzny,
  • na ziemi łódzkiej.

W pozostałych regionach pochmurnie i deszczowo, choć opady będą mieć raczej charakter lokalny, zanikający.

red.
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie