Ciała w kamienicy w Warszawie. Nieoficjalne ustalenia Polsat News

Polska
Ciała w kamienicy w Warszawie. Nieoficjalne ustalenia Polsat News
Opuszczona kamienica na ul. Grzybowskiej

Prokuratura otrzymała wstępne wyniki sekcji zwłok czwartej z osób znalezionych w opuszczonej kamienicy w Warszawie. Jak nieoficjalnie dowiedział się Polsat News, wykazały one zarówno ślady świadczące o tym, że mężczyzna mógł sam odebrać sobie życie, jak i paść ofiarą zabójstwa. Jeśli dalsze badania potwierdzą drugą wersję, 34-letni Andrij S. może usłyszeć kolejne zarzuty.

Jak nieoficjalnie dowiedział Polsat News, są już wstępne wyniki sekcji zwłok czwartej z osób znalezionych przed tygodniem w pustostanie przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Prokuratura ich nie ujawnia. 

 

Według źródeł Polsat News ustalenia biegłych nie pozwalają jeszcze na ostateczne stwierdzenie przyczyny śmierci i konieczne będą dalsze badania.

Kamienica na Woli w Warszawie. 34-latek przyznał się do zabójstw

Ustalenie przyczyny śmierci utrudnia fakt, że ciało badanego mężczyzny miało być powieszone. Z drugiej strony miało liczne rany. 

 

Prokuratura na podstawie kolejnych badań będzie sprawdzać dokładne okoliczności jego śmierci, w tym hipotezę, że próbowano zatuszować zbrodnię.


Zarzut potrójnego zabójstwa - trzech pozostałych osób - usłyszał 34-letni obywatel Ukrainy Andrij S. Przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Później, w ubiegłą środę zmienił swoje wcześniejsze oświadczenie i potwierdził, że dokonał dwóch zabójstw.

 

ZOBACZ: Ciała w kamienicy na warszawskiej Woli. Są zarzuty

 

W środę 10 kwietnia Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec wszystkich osób podejrzanych w sprawie. 

 

- Sąd podkreślił, że osoby, które otrzymały zarzut niepoinformowania organów ścigania o zaistniałych zabójstwach to osoby bezdomne, nie mają stałego miejsca zamieszkania, mogą utrudniać postępowanie karne, ukrywając się. Te czyny zostały popełnione w zamkniętym środowisku, osoby te mogłyby na wolności kontaktować się ze sobą i ustalać wspólną linię wydarzeń - przekazała wówczas

Aleksandra Piasta-Pokrzywa z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pustostan na Grzybowskiej. Sześć osób z zarzutami

Dwa ciała znaleziono w niedzielę 7 kwietnia, a kolejne dwa w poniedziałek. Ofiary to mężczyźni. W opuszczonej kamienicy przebywały na co dzień osoby bezdomne

 

ZOBACZ: Ciała w kamienicy w Warszawie. Główny podejrzany zmienił wersję zdarzeń

 

W sprawie zatrzymano łącznie siedem osób, a sześć z nich usłyszało zarzuty. To trzy kobiety i czterech mężczyzn - Polacy oraz Ukraińcy w wieku od 30 do 50 lat. - Andrij S., 34-letni obywatel Ukrainy, usłyszał zarzuty trzech zabójstw, pozostałe osoby zaś usłyszały zarzuty niezawiadomienia o przestępstwie zabójstwa - przekazał prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Aleksandra Kozyra / ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie