Wybory samorządowe 2024. Konrad Fijołek dostał poparcie Trzeciej Drogi

Polska
Wybory samorządowe 2024. Konrad Fijołek dostał poparcie Trzeciej Drogi
PAP/Darek Delmanowicz
Trzecia Droga udzieliła poparcia Konradowi Fijołkowi

Trzecia Droga udzieliła poparcia Konradowi Fijołkowi przed drugą turą wyborów samorządowych w Rzeszowie. O porozumieniu poinformował lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Potrzebne jest zwycięstwo w Rzeszowie. Potrzebne jest umocnienie koalicji 15 października, silny mandat dla Konrada Fijołka będzie tego najlepszym przykładem - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w Rzeszowie.

 

Podczas konferencji prasowej poinformował o poparciu Trzeciej Drogi dla Konrada Fijołka w drugiej turze wyborów samorządowych w mieście. Na briefingu był też obecny kandydat Trzeciej Drogi Adam Dziedzic z PSL, który do drugiej tury się nie dostał.

Kosiniak-Kamysz o "pozytywnej rywalizacji"

- Rywalizowali ze sobą w pozytywnej rywalizacji, która zawsze może dać jeszcze lepszy efekt i wierzymy, że tak się stanie dla Rzeszowa. Panowie podpisali porozumienie o współpracy, realizacji punktów programowych, z którymi nasz kandydat szedł do wyborów - wskazał lider PSL.

 

ZOBACZ: Władysław Kosiniak-Kamysz: Poparcie spadło nie tylko Trzeciej Drodze, ale całej koalicji

 

- To bardzo ważny sygnał - dodał Fijołek. - Nasi wybory porozumienia od nas oczekują. Dziękuję za to szczególnie panu posłowi (Adamowi Dziedzicowi - red.), że do tego porozumienia wyciągnął rękę - mówił prezydent Rzeczowa.

 

Fijołek w drugiej turze zmierzy się z kandydatem PiS Waldemarem Szumnym. Fijołek statuujący z własnego komitetu zdobył 37,9 proc. głosów, Szumny 24,2 proc. Kolejny był Jacek Strojny z poparciem na poziomie 20 proc. Dziedzic zajął czwarte miejsce i otrzymał ponad 8 proc. głosów.

Jakub Krzywiecki / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie