Reakcja LOT na sytuację w Izraelu. Odwołane rejsy

Świat
Reakcja LOT na sytuację w Izraelu. Odwołane rejsy
Wikimedia Commons/Mark Harkin - SP-LWA/zdj. ilustracyjne
LOT wydał komunikat w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie

Polskie Linie Lotnicze LOT odwołują rejsy do Tel Awiwu i stolicy Libanu Bejrutu. Ma to związek z eskalacją konfliktu na Bliskim Wschodzie. Rzecznik izraelskiej armii przekazał w sobotę wieczorem, że ​​dziesiątki dronów wystrzelonych z Iranu zmierzają w stronę Izraela.

Informację o lotach przekazał wieczorem w mediach społecznościowych Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy PLL LOT.

 

"Ze względu na sytuację polityczną PLL LOT podjęły decyzję o odwołaniu rejsów LO151/2 do Tel-Awiwu i 145/6 do Bejrutu" - czytamy we wpisie.

 

ZOBACZ: Biały Dom reaguje na atak Iranu na Izrael. Jasna deklaracja

 

Jak podały władze izraelskich lotnisk, Izrael zamknie swoją przestrzeń powietrzną o godzinie 0:30 czasu polskiego (1:30 czasu lokalnego).

 

Izraelskie władze nie poinformowały, na jak długo loty w przestrzeni powietrznej kraju zostaną wstrzymane. Zaznaczyły, że pasażerowie powinni skontaktować się z liniami lotniczymi, z których usług mieli planowo skorzystać.

Iran wystrzelił drony w kierunku Izraela

Rzecznik izraelskiej armii Daniel Hagari potwierdził w sobotę wieczorem w oświadczeniu dla mediów, że ​​dziesiątki dronów wystrzelonych z Iranu zmierzają w stronę Izraela.

 

Premier Benjamin Netanjahu zwołuje izraelski gabinet wojenny w kwaterze głównej w Tel Awiwie - poinformowało biuro premiera Izraela.

 

Drony dotrą do Izraela w ciągu kilku godzin, w zagrożonych rejonach zawyją syreny - przekazało wojsko.

 

"IDF jest w stanie najwyższej gotowości i stale monitoruje sytuację operacyjną. Jednostka Obrony Powietrznej IDF jest w stanie najwyższej gotowości, podobnie jak myśliwce IAF i okręty izraelskiej marynarki wojennej, które wykonują misję obronną w izraelskiej przestrzeni powietrznej i morskiej. IDF monitoruje wszystkie cele" - podały Siły Obronne Izraela we wpisie w mediach społecznościowych.

Anna Nicz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie