Iran-Izrael. Co z polskimi żołnierzami w rejonie konfliktu? Kosiniak-Kamysz komentuje

Świat
Iran-Izrael. Co z polskimi żołnierzami w rejonie konfliktu? Kosiniak-Kamysz komentuje
PAP/Paweł Supernak
Co z polskimi żołnierzami w rejonie konfliktu? Kosiniak-Kamysz komentuje

Polscy żołnierze i pracownicy na misji pokojowej w Libanie są bezpieczni - zapewnił w niedzielę na X minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. "Cały czas obserwujemy i analizujemy sytuację" - dodał szef MON.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zabrał głos w sprawie polskich żołnierzy i pracowników na misji pokojowej w Libanie. Napisał w serwisie X, że są bezpieczni. 

Władysław Kosiniak Kamysz o Polakach w Libanie. "Bezpieczni" 

"Zachowali w nocy i ciągle zachowują wszelkie procedury bezpieczeństwa. W razie konieczności przebywają w schronach, wstrzymano też wyjazdy patrolowe poza bazy. Cały czas obserwujemy i analizujemy sytuację" - napisał Kosiniak-Kamysz.

 

ZOBACZ: Atak Iranu. MSZ: Polacy w Izraelu są bezpieczni

 

Iran wystrzelił w nocy w kierunku Izraela ponad 300 dronów i rakiet, z czego 99 proc. zostało zestrzelonych. Rzecznik izraelskiej armii Daniel Hagari zapewnił, że "siły zbrojne pozostają w pełni gotowości i przygotowują opcje dalszych działań".

 

ZOBACZ: Atak Iranu na Izrael. Dowództwo irańskiej armii ogłosiło sukces

 

Irańskie siły zbrojne określiły atak jako odwet za zbombardowanie irańskiego konsulatu w Damaszku, gdzie zginęło kilku irańskich oficerów. Iran oskarżył o to Izrael.

Karolina Gawot / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie